Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.12.2020 14:50
PS5 konsola i cegła
5541V

Cegła zamiast PS5. Gracz zapłacił 3300 zł i otrzymał betonowy blok

Problemy z dostępnością PS5 sprawiają, że konsola pojawia się na aukcjach w znacząco zawyżonych cenach. Jeden z graczy mimo to postanowił wydać na sprzęt 900 dolarów, ale zamiast urządzenia otrzymał betonowy blok.

Sony wciąż nie potwierdziło, kiedy dokładnie wrzuci do sklepów nową partię PlayStation 5, więc nie brakuje chętnych, którzy decydują się kupić PS5 w znacznie wyższej cenie. Aż 900 dolarów na sprzęt postanowił wydać jeden z graczy z Utah, ale zamiast konsoli zainteresowany miał otrzymać cegłę.

Był to dokładnie betonowy blok, który został zapakowany w karton po PlayStation 5 i wysłany do klienta – poszkodowany zgłosił sprawę na policję, a następnie do Amazonu. Funkcjonariusze mają nadzieje, że zadziała tutaj program ochrony kupujących i gracz otrzyma swoje pieniądze.

Na oszustów sprzedających zdjęcia PS5 zamiast konsol zareagował już eBay, który usuwa podejrzane akcje i stara się uchronić klientów. W przypadku opisywanej cegły problemem był fakt, że wszystko wyglądało bardzo zwyczajnie – jedynie cena była duża, ale 38-latek chciał w końcu otrzymać PlayStation 5, więc zdecydował się wydać większą kwotę na urządzenie.

Warto dodać, że sprzęt Sony ma zachęcać nawet gangi do kradzieży urządzeń.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/man-who-paid-900-for-a-ps5-on-ebay-claims-he-received-a-concrete-block-instead/

Tagi: playstation 5 PS5 Sony