Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.12.2020 11:07
Valhalla
3543V

Assassin's Creed Valhalla w starciu dwóch generacji. Porównanie grafiki z PS4 i PS5

Od premiery serwisy skupiają się na porównaniach poszczególnych, next-genowych wersji Assassin's Creed Valhalla. Jak jednak tytuł wypada w zestawieniu ze "starymi" konsolami. Sprawdźmy to!

Wielkie serwisy nie były zainteresowane porównywaniem oprawy graficznej z Valhalli na konsolach dwóch generacji. W tym miejscu do akcji wkroczył youtuber AbyxGaming, który wykonał znakomite zestawienie grafiki z Assassin's Creed Valhalla - tym razem w wydaniu na PS4 i PS5.

Osoby liczące na spektakularne różnice wizualne w wydaniach na różne generacje konsol mogą się w przypadku Assassin's Creed Valhalla rozczarować. Owszem, tytuł zapewnia lepszą szczegółowość tekstur i doskonalsze cieniowanie, ale nie np. pokaźniejszy zasięg rysowania obiektów czy wyraźnie gęstszą roślinność.

Największa korzyść przemawiająca na rzecz PS5 i XSX to oczywiście tryb animacji 60 fps i ok. 4 razy szybsze loadingi. Na PS4 gra generuje 30 fps. W dniu premiery tytuł na PS4 potrafił dosyć mocno gubić klatki animacji (spadki framerate'u w okolice 20 fps), ale wygląda na to, że ostatni patch (1.04) wyraźnie poprawił sytuację na starej konsoli Sony.

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft