PS3 usprawnione. Sony opublikowało nowy firmware

News
3485V
PS3 usprawnione. Sony opublikowało nowy firmware
Iza Łęcka | 03.12.2020, 12:24

Sony nie zapomniało o PlayStation 3 i wydało nową aktualizację dla starszej platformy. Urządzenie nie otrzymało wielkich nowości, lecz przed rozpoczęciem sieciowej rozgrywki niezbędne będzie pobranie firmware.

W ostatnich tygodniach japońska korporacja dwukrotnie pokusiła się o opublikowanie aktualizacji do PlayStation 5 – jeszcze przed premierą na serwerach znalazła się pierwsza łatka, natomiast kolejne nowe pliki czekały na ściągnięcie już pod koniec listopada. Urządzenie potrzebuje jeszcze przynajmniej kilku nowości oraz poprawek, więc w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się następnych zestawów danych.

Co ciekawe, Sony nie ominęło także PlayStation 3 i skupiło się na usprawnieniu starszego urządzenia. Dzisiaj opublikowano update oznaczony 4.87, który nie wprowadza innowacyjnych funkcji, jednak zajmuje się klasyczną „poprawą wydajności systemu”.

Możemy podejrzewać, że dzięki najświeższej łatce programiści zajęli się usuwaniem luk w zabezpieczeniach, dzięki którym gracze mogliby uruchamiać na konsoli nieoryginalne gry. Nie od dziś wiadomo, że podobne praktyki stosowane są w przypadku wszystkich konsol spod szyldu PlayStation.

Gracie jeszcze na PS3? ;)

Źródło: https://twistedvoxel.com/ps3-firmware-update-4-87-details/

Komentarze (154)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper