Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 02.12.2020 14:00
Xbox Series X
3335V

XSX. Sprzedawca anulował ogromne zamówienie grupy, która chciała ustalać własne ceny za konsole Microsoftu

Redakcja VGC podała, że grupa, która pewien czas temu zdobyła ponad 3500 konsol PlayStation 5, nie otrzyma tysiąc konsol Xbox Series X, na które złożyła zamówienie w sklepie Very.

Ponad tydzień temu dowiedzieliśmy się, że grupa CrepChiefNotify nabyła około 3500 egzemplarzy next-gena Sony - PlayStation 5 - aby samodzielne ustalać ceny za sprzęt i w ten sposób łatwo zarobić. O ile sztuczka ta udała się w przypadku białej konsoli, tak pomysłodawcy muszą - w przypadku Xboksa Series X - obejść się smakiem.

Ta sama grupa pochwaliła się dwa dni temu, iż "zabezpieczyła" ponad tysiąc konsol Xbox Series X. Nie podano wtedy, w jakim sklepie dokonali tak dużego zamówienia, aby uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności. Anonimowy informator zagranicznego serwisu VGC podał, że był to brytyjski sklep o nazwie Very. Nie to jednak jest tutaj najważniejsze - sprzedawca anulował zamówienie CrepChiefNotify tłumacząc się, iż doszło do błędu technicznego.

Można uwierzyć przedstawicielom Very zważywszy na to, że prywatni klienci, którzy także zamówili PlayStation 5 albo Xboksa Series X w ostatnich dniach, otrzymali e-maile informujące, że ich zamówienie zostało anulowane, a zwrot otrzymają w przeciągu maksymalnie 72 godzin. 

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/uk-retailer-cancels-1000-next-gen-console-orders-placed-by-scalper-group/?fbclid=IwAR1EhcVAQKK4KALNigl-3jBm0-cKF53kkAPCyTqLI3889F-b9_ZH49-npao

Tagi: ps5 xbox series x