Iza Łęcka Iza Łęcka 02.12.2020 09:35
Days Gone Bend Studio
1861V

Twórcy Days Gone opuszczają Bend Studio. Zespół stracił kluczowych weteranów

Dwóch doświadczonych współpracowników i kluczowych twórców Days Gone opuściło Bend Studio. Jeżeli przypomnimy sobie o plotkach dotyczących prac nad kolejną przygodą w postapokaliptycznym świecie, owe doniesienia są bardzo zaskakujące.

Bend Studio zostało założone w 1993 roku, a już po siedmiu latach zespół dołączył do Sony. W 1999 roku deweloperzy zaproponowali graczom korzystającym z PlayStation pierwszą część Syphon Filter, od tego czasu pracując wyłącznie dla japońskiego giganta.

Nie mamy jednak dobrych informacji dla fanów studia: w ostatnim czasie amerykański zespół doświadczył sporych zmian. Jeff Ross (reżyser Days Gone) potwierdził, że jest to jego ostatni tydzień w Bend Studio, a jego wiadomość skłoniła Johna Garvina do ważnego ogłoszenia. Scenarzysta wszystkich gier studia wyznał, że odszedł z pracy już ponad rok temu.

Dotychczas Garvin nie ujawniał tej informacji publicznie, choć najpewniej po zakończeniu Days Gone deweloper zdecydował się zakończyć współpracę z formacją należącą do SIE Worldwide Studios. W obydwóch przypadkach mówimy o weteranach branży gier – Ross pracował dla Sony od 14 lat i 8 miesięcy, a Garvin wypełniał swoje obowiązki przez 23 lata.

W ostatnich tygodniach Bend Studio ulepszyło Days Gone, przygotowując produkcję na PlayStation 5, tymczasem, zgodnie z plotkami, deweloperzy od dłuższego czasu pracują nad kontynuacją. Niestety, brakuje nam szczegółów dotyczących projektu.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/12/veteran_sony_bend_directors_depart_after_decades

Tagi: bend studio playstation playstation 5 ps5 Sony