Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 30.11.2020 15:10
GTA 4
5180V

GTA 4 nie można ukończyć na Xbox Series X. Problemem zbyt wysoka liczba FPS-ów

Niektórzy posiadacze konsoli Xbox Series X nie mogą ukończyć Grand Theft Auto 4 przez zbyt dużą ilość klatek na sekundę. Gra nie zapisuje naszych szybkich ruchów na padzie.

Wsteczna Kompatybilność działa w Xboksie Series X wspaniale. Niemalże każda gra, dzięki temu oprogramowaniu, prezentuje się wyjątkowo dobrze na next-genowym sprzęcie Microsofu, oferując przy tym najczęściej 60 klatek na sekundę. Okazuje się, że w Grand Theft Auto IV rzeczone ulepszenia uniemożliwiają ukończyć produkcję studia Rockstar Games.

Uwaga na spoiler!

Podczas ostatniej misji wchodzącej w skład pierwszego z dwóch dostępnych zakończeń Niko - główny bohater - musi wskoczyć do helikoptera. Aby to uczynić, wystarczy szybko klikać przycisk "A" na kontrolerze, ale tylko w przypadku Xboksa 360, w którym GTA 4 zainteresowani poznać mogli w 30 FPS-ach. Xbox Series X oferuje w przypadku tejże pozycji 60 klatek na sekundę, i to właśnie ta płynność nie pozwala zarejestrować grze odpowiedniej liczby wciśnięć owego przycisku.

Co jednak najciekawsze, rozwiązanie problemu jest dosyć komiczne. Autor wpisu użył funkcji "Copilot" łączącej dwa kontrolery w jeden, ale osoby, które nie posiadają dwóch padów skorzystali do ukończenia GTA 4 ze szczoteczki elektrycznej. Załączyli ją i jej główką jeździli po przycisku "A" dodając, że resztę zadania wykonają wibracje - pomysłodawca zaznacza jednak, że ten sposób może doprowadzić do stałego uszkodzenia kontrolera.

SERIES X/S GTA IV backwards compatibility flaw. Final mission becomes impossible to complete (1 of 2 endings) as the frame rate is too high (a known issue on PC too) to register enough ‘taps’ of the button A compared to original 360 version at 30 or less FPS. I am fuming lol 17 hours for nothing. from r/XboxSeriesX

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2020/11/gta_4s_final_mission_is_ridiculously_difficult_to_beat_on_xbox_series_x

Tagi: grand theft auto IV Rockstar Games Rockstar North