Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 28.11.2020 16:08
Super Mario Maker Wii U server shutdown
1555V

Super Mario Maker. Nintendo żegna się z serwerami gry i usuwa ją ze sprzedaży

Konsola Wii U była dla Nintendo poważnym ciosem i pokazała japońskiej korporacji, że nie wszystko czego się dotknie można zamienić w złoto. Niemniej jednak całościowo sprzęt posiadał kilka rewelacyjnych gier, takich jak Super Mario Maker!

Niestety po nieco ponad 5 latach od premiery pierwszego Super Mario Maker, japońska korporacja zmuszona została do ogłoszenia zamknięcia serwerów jednego z największych hiciorów Wii U.

Okazuje się, że po przejściu na Nintendo Switch i drugą ulepszoną odsłonę edytora poziomów z Mario, pierwotny Maker stracił praktycznie wszystkich swoich aktywnych graczy, przez co utrzymywanie jego serwerów stało się dla Ninny bardzo nieopłacalne. 

W związku z zaistnieniem takiej sytuacji Japończycy ogłosili, że już 31 marca 2021 roku oficjalnie zamkną wszystkie sieciowe usługi Super Mario Maker na Wii U i dodatkowo już 13 stycznia 2021 roku wycofają tytuł ze sprzedaży! Jakie niesie to ze sobą konsekwencje dla samej produkcji oraz jej pozostałej jeszcze społeczności? Otóż stracimy możliwość wysyłania oraz pobierania poziomów, aktualizowania swoich wyników oraz wyłączona zostanie strona Super Mario Maker Bookmark. Gracie jeszcze w cokolwiek na Wii U?

Tagi: mario Nintendo serwery super mario Super Mario Maker