Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.11.2020 19:55
PS5 i PS5 Digital Edition
2204V

PS5 bez kolejnych problemów. Sony naprawia błędy w aktualizacji

Sony opublikowało pełną listę zmian ostatniej aktualizacji i wśród szczegółów firma potwierdza usunięcie dwóch problemów PS5. Korporacja zajęła się między innymi błędem z ładowaniem kontrolera przez przedni port USB.

Sony w tym tygodniu wydało już drugą aktualizację do PlayStation 5. Korporacja ponownie zajęła się usunięciem niedogodności, ale początkowo w szczegółach łatki pojawiła się wyłącznie wzmianka o „poprawie wydajności”.

Nie musieliśmy długo czekać, by korporacja przedstawiła konkretniejsze szczegóły zmian i teraz możemy potwierdzić, że inżynierowie Sony zajęli się dwoma dodatkowymi niedogodnościami – usuwaniem gier oraz ładowaniem z przedniego USB:

  • Ta aktualizacja oprogramowania systemu poprawia ogólną wydajność systemu. 
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że czasami usuwane były zainstalowane wersje gier na dyskach.
  • Rozwiązano problem, który uniemożliwiał ładowanie kontrolera bezprzewodowego PS5 w trybie spoczynku po podłączeniu go do portu USB typu A z przodu urządzenia PS5 za pomocą przewodu USB dołączonego do niektórych konsol PS5.

Sony żywo reaguje na komentarze społeczności, ponieważ nawet wśród znajomych mam graczy, którzy doświadczyli tych niedogodności – szczególnie problematyczny okazywał się problem z USB, ponieważ część użytkowników PlayStation 5 nie mogło dodatkowo obudzić swojego systemu po przejściu do stanu czuwania. Błąd występował właśnie w momencie korzystania z przedniego portu.

Japończycy zaproponowali graczom zupełnie nowy system PlayStation 5, który będzie teraz systematycznie ulepszany. Korporacja chce także rozbudowywać możliwości PS5 – wśród nadciągających funkcji jest wsparcie VRR.

Źródło: https://www.playstation.com/pl-pl/support/hardware/ps5/system-software/

Tagi: firmware playstation 5 ps5 sony