Iza Łęcka Iza Łęcka 24.11.2020 10:07
DOOM na Nintendo Game & Watch.
1067V

DOOM na Nintendo Game & Watch. Klasyk odpalony na nowym sprzęcie Nintendo

W zeszłym tygodniu na rynku zadebiutowało Nintendo Game & Watch: Super Mario Bros, które oferuje wcześniej zainstalowane gry. Okazuje się jednak, że mając odpowiednie umiejętności, możemy wrzucić na konsolę DOOM-a. Sprawdźcie gameplay z klasyka odpalony na kolejnej platformie.

DOOM to klasyk, który trafia na różne urządzenia, wzbudzając niemałe zaskoczenie. Pomimo że oryginalni twórcy nie są zaangażowani w kolejne porty, to fani marki niezwykle chętnie sprawdzają, jak produkcja zadziała na następnych sprzętach. Swego czasu głośnym tematem było uruchomienie tytułu na kalkulatorze zasilanym przez ziemniaki. Obecnie pozycja została odpalona na Nintendo Game & Watch: Super Mario Bros.

YouTuber stacksmashing przedstawił nie tylko gameplay z DOOM-a na odświeżonym sprzęcie Nintendo, ale zaprezentował proces włączenia gry – choć jak sam zapowiada, zamierza przygotować bardziej szczegółowy materiał w tym temacie. Trzeba jednak podkreślić, że gracz musiał dokonać kilku zmian w tytule, między innymi usunąć kilka tekstur, pozbyć się dźwięku czy zmienić rozdzielczość.

Nie musieliśmy długo czekać, by nowy Nintendo Game & Watch został „złamany”, co daje szansę, że w przyszłości kolejni sympatycy starszych, kultowych pozycji będą przerzucać na platformę Nintendo następne tytuły. Sprawdźcie unboxing urządzenia Nintendo.

Źródło: https://wccftech.com/doom-nintendo-game-and-watch/

Tagi: Activision doom game id software