Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.11.2020 17:44
Gambit królowej
1674V

Gambit królowej z rekordowym zainteresowaniem. Netflix potwierdza wynik i zdradza ciekawostki

„Gambit królowej” to aktualnie najchętniej oglądany, limitowany serial platformy Netflix. Korporacja zdradziła szczegółowy wynik oraz przedstawiła kilka ciekawych informacji dotyczących produkcji. Widzowie w 92 krajach chętnie oglądali produkcję.

O „Gambit królowej” pisała w superlatywach Iza, która miała okazję przedstawić na portalu naszą recenzję. Teraz jednak możemy potwierdzić, że produkcja została doceniona przez widzów na całym świecie.

To właśnie „Gambit królowej” jest aktualnie najpopularniejszym limitowanym serialem platformy – w 28 dni zainteresowało się nim 62 mln gospodarstw domowych.

„Gambit królowej” znalazł się w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych seriali w 92 krajach i w aż 63 z nich zajął pierwsze miejsce. Powieść, na podstawie której przygotowano produkcję trafiła na listę bestsellerów The New York Times po 37 latach od wydania. W dodatku tytuł zachęca do rozgrywki w szachy – fraza „Jak grać w szachy” osiągnęła najlepszy wynik od 9 lat.

Na wiadomość odpowiedzieli przedstawiciele Lichess.org (strona do rozgrywki w szachy), która od premiery „Gambit królowej” notuje rekordowe zainteresowanie:

Sprawdźcie również zwiastun serialu.

Źródło: Twitter: netflix

Tagi: gambit królowej netflix serial