Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2020 20:15
The Last of Us serial
1368V

Serial The Last of Us otrzymał zielone światło. HBO wkrótce rozpocznie produkcję

HBO wydało zielone światło dla produkcji „The Last of Us”. Twórcy biorą się teraz do pracy, by przenieść znane uniwersum w zupełnie nowe miejsce. Stacja potwierdziła dzisiaj kilka dodatkowych szczegółów.

HBO, Sony i PlayStation już w marcu poinformowały o wstępnych pracach nad serialem „The Last of Us”. Twórcy musieli zaczekać do premiery gry The Last of Us 2, by móc zając się przygotowaniem historii, ale właśnie otrzymaliśmy ważną wiadomość – stacja wydała zielone światło i wkrótce rozpoczną się oficjalne prace nad opowieścią podzieloną na odcinki.

Za „The Last of Us” będą odpowiadać Craig Mazin („Czarnobyl”) oraz Neil Druckmann (scenarzysta i dyrektor kreatywny The Last of Us). Produkcją zajmą się HBO, Sony Pictures TV, PlayStation Productions, Word Games i deweloperzy z Naughty Dog.

Francesca Orsi (wiceprezes HBO) zapowiedziała historię następującymi słowami:

„Craig i Neil są wizjonerami w swojej własnej lidze. Z nimi u steru i obok nieporównywalnej Carolyn Strauss, ta seria z pewnością będzie oddziaływać zarówno na zagorzałych fanówThe Last of Us, jak i nowicjuszy tej definiującej gatunek sagi. Cieszymy się, że możemy współpracować z Naughty Dog, Word Games, Sony i PlayStation w celu zaadaptowania tej epickiej, wciągającej historii”

Za „The Last of Us” będzie także odpowiadać Carolyn Strauss („Czarnobyl”, „Gra o tron”), a Johan Renck („Czarnobyl”) zajmie się reżyserią pilotażowego odcinka.

Źródło: Twitter: HBOPR
https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/the-last-of-us-series-gets-hbo-green-light

Tagi: Carolyn Strauss Craig Mazin Johan Renck Naughty Dog Neil Druckmann playstation serial Sony the last of us