Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.11.2020 10:21
iPhone 12
797V

iPhone 12. Część użytkowników zgłasza problemy z wyświetlaczem

iPhone 12 wydawał się dobrze przemyślaną konstrukcją, która świetnie znosi testy wytrzymałości na upadki czy zarysowania. Niestety część świeżo upieczonych posiadaczy smartfona zgłasza problemy z wyświetlaczem.

Coraz więcej użytkowników iPhone'a 12 pisze o problemach z zielonkawo-żółtym zabarwieniem wyświetlaczy tych urządzeń. Ekrany iPhone'ów 12 mają też w niektórych przypadkach wyraźnie migać. Problem występuje w modelu iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

Zgodnie z dokumentem, do którego dotarł serwis MacRumors, Apple jest już świadome tego problemu. Obecnie amerykański gigant ma przeprowadzać badanie tematu i sprawdzać z jak szerokim zjawiskiem mamy tutaj do życzenia.

Z dokumentu wynika, że oficjalne serwisy Apple mają odsyłać póki co klientów zgłaszających problem i doradzać im, by instalowali najnowsze aktualizacje systemowe swoich iPhone'ów 12. Apple wypuściło aktualizację 14.2.1, ale jak podają użytkownicy, nie rozwiązała ona problemów z wyświetlaczem w iPhone. Apple wydaje się przekonane, że problem można rozwiązać software'owo - bez wymiany wyświetlaczy. Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się pewnie niedługo.

Podobny problem z zielonym zabarwieniem wyświetlaczy dotknął iPhone'y 11. Apple rozwiązało wtedy kłopot wydając aktualizację iOS 13.6.1.

Sprawdźcie przy okazji testy wytrzymałości iPhone 12.

Źródło: https://www.macrumors.com/2020/11/18/apple-investigating-iphone-12-display-issues/
https://www.gsmarena.com/iphone_12_units_plagued_by_display_tinting_and_flickering_issues-news-46358.php

Tagi: apple iphone 12 smartfony