Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.11.2020 07:55
iphone 12
1377V

iPhone 12 w testach wytrzymałości. Odporność na zarysowania i pękanie

Przedwczoraj pojawiły się doniesienia o tym, że iPhone 12 "rysuje się od samego patrzenia". Czas zweryfikować takie negatywne opinie.

Według pierwszych doniesień iPhone 12 może łatwo tracić farbę z boków obudowy, o czym informowaliśmy w tym miejscu. 

Temat wytrzymałości iPhone'a 12 sprawdzil JerryRigEveryhting. Apple zapowiadało, że nowy smartfon będzie bardzo odporny na upadki (dzięki osłonie, którą trudno zbić) i zarysowania dzięki "ceramicznej osłonie" wyświetlacza. Co się okazuje w testach? W 3 minucie poniższego nagrania testowana jest wytrzymałość osłony ekranu na zarysowania. Sprzęt nie wyróżnia się niczym specjalnym w tej kategorii od innego mobilnego hardware'u. Rysy pojawiają się w tym samym miejscu, jak w innych topowych smartfonach, więc osłona Ceramic Shield nie jest przełomem w tym temacie.

W 5 minucie JerryRigEverything próbuje porysować obudowę iPhone 12 Pro. Okazuje się, że pogłoski o tym, że sprzęt jest bardzo wrażliwy w tym miejscu są przesadzone. Smartfon dobrze opiera się próbom uszkodzenia go na obudowie. Sprzęt doskonale znosi też "test zginania" w dłoniach. Hardware wygląda więc na bardzo solidny projekt - nawet jeśli osłona Ceramic Shield nie stanowi zapowiadanego przełomu.

Warto zerknąć też na test MobileReviews. Okazuje się, że iPhone 12 powinien dobrze znosić upadki. Osłona wyświetlacza pęka dopiero pod wysokim naciskiem, znacznie wyższym od iPhone'a 11 (iPhone 11: 352 N; iPhone 12: 443N)

Źródło: YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=fQc2jW_A3ik&t=18s

Tagi: apple iPhone iphone 12