Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.11.2020 10:48
Moses PlayWay
784V

Moses: From Egypt to the Promised Land na pierwszym zwiastunie. W polskiej grze wcielimy się w Mojżesza

Polska firma PlayWay regularnie zasypuje nas zapowiedziami nowych, czasami kompletnie zaskakujacych projektów. Jedną z takich zadziwiających produkcji jest Moses: From Egypt to the Promised Land.

Rodzima firma PlayWay nie przestaje czerpać z motywów religijnych. Po I Am Jesus Christ, czyli "symulatorze Jezusa Chrystusa", o którym przeczytacie więcej tutaj, firma szykuje kolejną produkcję nawiązującą do biblijnych wątków. Tym razem to Moses: From Egypt to the Promised Land, czyli tytuł, w którym wcielimy się w Mojżesza, proroka i przywódcę Izrealitów, który wyprowadził swój naród z Egiptu.

PlayWay zapewnia, że w grze przedstawianej z ujęcia FPP, która zmierza na PC, nie zabraknie polowań na dzikie zwierzęta, systemu rzemieślniczego, eksploracji otwartego świta i "korzystania z boskich mocy".  

Wydawca tak opisuje Moses: From Egypt to the Promised Land:

"Celem gry jest wyprowadzenie Izraelitów spod tyranii Egipcjan i zaprowadzenie ich do Ziemi Obiecanej, gdzie trzeba bronić się przed egipską armią. (...)

W grze odblokujesz moce od Boga - przede wszystkim zdolność zsyłania na Egipt 10 różnych, biblijnych plag. (...) W grze należy zebrać odpowiednio dużo mocy, by przeprowadzić proces rozdzielenia morza, który jest jedynym sposobem na ratunek Izraelitów".

Termin premiery gry tworzonej przez warszawskie studio Game Incubator nie został jeszcze wyznaczony. W pierwszej kolejności, w 2021 roku, do cyfrowej dystrybucji na Steam ma trafić I Am Jesus Christ - również od PlayWay.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1465620/Moses_From_Egypt_to_the_Promised_Land/

Tagi: moses PlayWay polska