God of War z Alanah Pearce. Była dziennikarka została scenarzystką Santa Monica Studio

Gry
3635V
God of War z Alanah Pearce. Była dziennikarka została scenarzystką Santa Monica Studio
Iza Łęcka | 17.11.2020, 08:58

Santa Monica Studio pracuje obecnie przynajmniej nad jedną produkcją na PlayStation 5 i jednocześnie poszukuje nowych twarzy do rozwijania przygody Kratosa w mitologii nordyckiej. Do ekipy deweloperów dołączyła Alanah Pearce, która została scenarzystką.

Alanah Pearce przez lata była związana z redakcją IGN, następnie pracowała w Rooster Teeth, w międzyczasie prowadząc i rozwijając własny kanał na YouTube, na którym zgromadziła już ponad 500 tysięcy subskrybentów. W ostatnim czasie była dziennikarka pochwaliła się wystąpieniem w Cyberpunk 2077, tymczasem potwierdziła rozpoczęcie kolejnego ważnego etapu w karierze – została scenarzystką Santa Monica Studio.

Aktualnie wewnętrzny zespół Sony tworzy jedną zapowiedzianą produkcję – kontynuację historii Kratosa w mitologii nordyckiej. Zgodnie z niepotwierdzonymi doniesieniami, tytuł może zadebiutować w drugiej połowie 2021 roku, jednak obecnie japoński wydawca nie podejmuje się okazalszej promocji gry.

Pearce opublikowała na YouTube materiał, w którym nieco opowiada o przyjęciu do zespołu. Rozpoczęcie pracy dla Santa Monica Studio było powodem, przez który nie otrzymała PlayStation 5 – jako YouTuberka z 500 tysiącami subskrybentów mogłaby skutecznie rozreklamować next-gena, jednak doszłoby do konfliktu interesów (promowania urządzenia firmy, dla której w pewien sposób się pracuje). W rezultacie, podczas kolejnych audycji oraz w trakcie nowych materiałów, scenarzystka nie będzie zdradzać szczegółów pracy dla studia rozwijającego serię God of War.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do God of War: Ragnarok.

Źródło: Twitter: Charalanahzard

Komentarze (185)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper