Iza Łęcka Iza Łęcka 16.11.2020 11:23
Xbox Game Studios
3444V

Microsoft „zdecydowanie” musi inwestować w nowe studia. Xbox Game Pass otrzyma wszystkie gry Bethesdy

Na początku przyszłego roku dojdzie do wielkiego przejęcia Bethesdy przez Microsoft, tymczasem Amerykanie rozważają już kolejne ruchy. Phil Spencer nie zamierza się zatrzymywać i ma ogromne plany na rozwój Xbox Game Studios. Wszystko dla dobra Xbox Game Pass.

Na przestrzeni kilku lat Microsoft znacząco rozbudował własne struktury, dołączając do Xbox Game Studios takie firmy jak inXile Entertainment, Compulsion Games, Double Fine Productions, Ninja Theory, Obsidian Entertainment czy też Playground Games. Co więcej, na początku przyszłego roku zostanie zakończona głośna transakcja, dzięki której Microsoft będzie zarządzał zespołami Bethesdy.

Podczas cyfrowego rozpoczęcia wydarzenia Glitchcon Phil Spencer potwierdził, że wszystkie gry Bethesdy trafią do Xbox Game Pass:

„Wspaniałe jest to, że te gry staną się częścią Game Pass w dniu ich premiery, co moim zdaniem daje ludziom więcej możliwości do grania.”

Szef marki Xbox dodał również, że nie planuje spocząć na laurach i to nie koniec zakupów – Microsoft będzie inwestował w studia, gry oraz nową zawartość:

„Jeśli chodzi o dalsze inwestycje w nowe studia, gry oraz treści, to zdecydowanie musimy działać. Ważne jest, abyśmy nadal budowali bibliotekę gier dostępnych na Xboksie. Po dodaniu Bethesdy podwoimy wielkość naszych studiów i będziemy nadal inwestować we wspaniałe produkcje, aby gracze mogli odkryć kolejne, swoje ulubione tytuły na naszej platformie.”

Już w zeszłym tygodniu gigant z Redmond potwierdził, że Xbox Game Pass został uruchomiony na 70% nowych urządzeń, a na premierę next-genów w ofercie usługi pojawiło się EA Play.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/xbox-will-absolutely-buy-more-studios/1100-6484475/

Tagi: xbox xbox game pass xobx game studios