Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 14.11.2020 14:30
XIII Remake przeprosiny
1329V

XIII Remake zawiódł. Twórcy przepraszają fanów i obiecują naprawę licznych błędów

Jedno z najbardziej wyczekiwanych odświeżeń tego roku zawiodło, co widzieliśmy po ocenach. Twórcy zdają sobie z tego sprawę i obiecują poprawę.

Nie ma żadnych wątpliwości, że XIII (2020) było odświeżeniem, na które czekało całkiem sporo osób. Mówimy przecież o bardzo znanej marce, więc debiut sprzed czterech dni (przy okazji rzućcie okiem na zwiastun premierowy) na pewno cieszył całą masę graczy. Niestety twórcy zdecydowanie "nie dowieźli", a pierwsze oceny zwiastowały ogromne rozczarowanie, a nie hit na miarę najlepszych remake'ów.

Wygląda na to, że ludzie stojący za grą doskonale zdają sobie z tego sprawę. Wydawcy z Microids oraz twórcy z PlayMagic wydali wspólne oświadczenie, w którym przepraszają graczy za niezliczone problemy. Zapewniają, że wszelkie głosy niezadowolenia docierają do obu ekip i nie będą pozostawione same sobie. Wszyscy fani mogą liczyć na działania zmierzające do naprawiania konkretnych usterek.

Jak przyznali, "w obecnym stanie XIII nie spełnia standardów jakości i jest w pełni zrozumiałe, że frustruje graczy". Dalej możemy czytać o tym, że sporo usterek powodowanych jest sytuacją związaną z globalną pandemią, która mocno utrudnia funkcjonowanie studia. Kolejny problemy pojawiły się przy premierowej aktualizacji, której wydanie zajęło zdecydowanie więcej, niż planowano.

Pozostaje nam więc czekać, aż wszystko zostanie naprawione. Chyba nikt nie chce, aby na tym się to skończyło - oryginał jest po prostu zbyt dobrą grą, by tak pogrzebać odświeżenie.

Źródło: https://gamerant.com/xiii-remake-developers-apologize/

Tagi: Microids PlayMagic XIII (2020)