Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.11.2020 09:59
Valhalla
1097V

Assassin's Creed Valhalla z wyraźnie wyższym zainteresowaniem graczy niż przy premierze Odyssey

Wygląda na to, że premiera Assassin's Creed Valhalla w momencie startu nowej generacji konsol (i przy okazji brak konkurencji ze strony opóźnionego Cyberpunka 2077) wyszła Ubisoftowi na zdrowie. Już teraz francuski wydawca chwali się ogromnym zainteresowaniem swoją najnowszą produkcją.

Ubisoft pochwalił się, że w pierwszym, premierowym dniu w Assassin's Creed Valhalla zagrało dwa razy tyle osób, co w momencie premiery Assassin's Creed Odyssey, czyli ostatniej odsłony marki. Niestety wydawca nie podał jeszcze dokładnego wyniku sprzedaży.

W tym miejscu warto podkreślić, że Ubisoft mówi o osobach, które "zagrały" w Valhallę (a nie zakupiły ją) z tego względu, że część osób korzysta obecnie ze streamingowych platform, takich jak Google Stadia czy Amazon Luna. Możliwe jednak, że realna sprzedaż Assassin's Creed Valhalla faktycznie okaże się bardzo wysoka. To jedna z najgorętszych gier wydanych przy okazji startu nowej generacji konsol, co samo w sobie wzbudza duże zainteresowanie. Nawet jeśli grafikę w tytule trudno nazwać next-genową.

Dokładne wyniki sprzedaży Assassin's Creed Valhalla poznamy zapewne dopiero w lutym 2021 roku, przy okazji publikacji danych kwartalnych francuskiego wydawcy.

Sprawdźcie przy okazji, jakie oceny zgarnia Valhalla.

Tagi: assassin Assassin's Creed Valhalla Ubisoft