Xbox Series X niczym grill? Gracze podzieleni po filmie Polaka i część zarzuca mu stworzenie fejka

News
10371V
Xbox Series X niczym grill? Gracze podzieleni po filmie Polaka i część zarzuca mu stworzenie fejka
Wojciech Gruszczyk | 11.11.2020, 15:31

Jednym z najgłośniejszych materiałów na Twitterze jest teraz film jednego z graczy, który pokazuje problem z jego Xboksem Series X. Urządzenie miało się przegrzać i wyrzucić z siebie sporo dymu. Część internautów jest jednak przekonana, że to słabo przygotowany fejk i ma on tylko zaburzyć premierę nowej generacji.

Od samego rana przyglądam się materiałowi opublikowanemu przez Arka Adamowicza, którego aktualnie podało dalej blisko 600 graczy, a jego filmik jest cytowany przez ponad 1700 użytkowników Twittera. Jak podaje sam zainteresowany – jego Xbox Series X przez dwa dni działał przez około 5 godzin, a dzisiaj odmówił posłuszeństwa wyrzucając z siebie mnóstwo dymu.

W Sieci jednak nie brakuje negatywnych opinii, według których gracz przygotował słabego fejka. Pojawiają się nawet materiały pokazujące, jak łatwo wywołać podobny efekt – niektórzy nawet twierdzą, że Polak miał ukryć coś pod paletą, by wywołać właśnie taki rezultat.

Tom Warren (dziennikarz The Verge) próbował skontaktować się z Arkiem, a następnie wysłał wymowne:

Czy jest to fejk? Nie mam pojęcia. Nasz redakcyjny Xbox Series X działa bez przerwy od ponad tygodnia – gdy akurat nie gram, nie bawię się funkcjami lub czegoś nie sprawdzam, to zawsze sprzęt jest podłączony do prądu, by móc pobierać gry lub aktualizacje. W recenzji wspomniałem, że nawet w takiej sytuacji chłodzenie konsoli jest aktywne.

Muszę jednak zaznaczyć, że wszystkie sprzęty cierpią na „problemy wieku dziecięcego” i podczas produkcji milionów sztuk, zawsze pojawią się jakieś niedogodności. Czy tak jest tym razem? Trudno powiedzieć. Jedno jest pewne – jeśli nawet takie przypadki się zdarzają, to nie możemy tutaj mówić o globalnym problemie.

Źródło: własne

Komentarze (308)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper