Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2020 14:55
Bohater z XIII Remake
1857V

XIII Remake zbiera fatalne recenzje. Powrót kultowej strzelanki wypadł bardzo źle

Od wczoraj jest dostępny XIII Remake, ale fani produkcji z 2003 roku liczyli na znacznie lepszą rozgrywkę. Deweloperzy zawiedli i tylko nieliczni gracze w pozytywnych słowach wypowiadają się o grze.

W kwietniu ubiegłego roku informowałem o powrocie XIII. Twórcy długo nie prezentowali konkretnych materiałów z gry, ale ostatnio mogliśmy nawet spojrzeć na zwiastun czy też rozgrywkę z wersji na PlayStation 4.

Teraz jednak warto spojrzeć na pierwsze opinie dotyczące produkcji – aktualnie nieliczne redakcje zdecydowały się na pełną ocenę gry, ponieważ wydawca nie dostarczył kodów na czas. Warto jednak spojrzeć na Steam, gdzie aktualnie jedynie 10% z wszystkich opinii jest pozytywnych.

XIII Remake zebrało aktualnie „bardzo negatywne” recenzje (10% z 357 tekstów jest pozytywnych) i według graczy – deweloperzy zawiedli pod niemal każdym względem. Produkcja charakteryzuje się fatalną oprawą, animacje nie zostały dopracowane, system strzelania zawodzi, dźwięk nie został odpowiednio odświeżony, a w samym tytule brakuje opcji graficznych czy też możliwości dostosowania kontroli.

„Najbardziej rozczarowujący remake gry, w jaki miałem nieszczęście grać. Downgrade w stosunku do oryginału w każdy możliwy sposób.” – buttcheeks

„Cóż, zazwyczaj w pełni kończę grę, a potem piszę do niej szczegółową recenzję, ale tym razem nawet nie mam ochoty. Ten remake to najbardziej leniwy i pozbawiony szacunku produkt, jaki kiedykolwiek w życiu widziałem, prawdziwe splunięcie w twarz każdego fana XIII. Naprawdę czekałem na tę grę i nawet grałem w nią kilka miesięcy temu, żeby ją odświeżyć w mojej pamięci i móc ją po tych wszystkich latach porównać. Oryginalna gra wygląda o wiele lepiej niż ten rip off - to wszystko, co musisz wiedzieć o tym remake'u” - American Tragedy

„Pograłem co prawda tylko pół godziny, ale już po 10-15min można powiedzieć, że ta gra to crapiszcze. Zarżnięte zostało wszystko. Od świetnego stylu graficznego w pierwowzorze, przez poruszanie się, animacje, modele postaci, aż po AI i strzelanie, które jest jeszcze gorsze niż w grze sprzed 17 lat. To nawet nie są kapiszony, grając ma się wrażenie, że strzela się z palca. Modele postaci są paskudne, animacje drewniane, a zastrzelone postaci sztywnieją, wywracają się i udają, że nie żyją poruszając się jeszcze czasami kiedy upadną niewygodnie - to pogłębia wrażenie, że to jakaś zabawa w laser tag. Czekałem na ten remake długo, a po odpaleniu było tak źle, że tatuaż XIII, który wzorem bohatera gry/komiksu zrobiłem sobie pod lewym obojczykiem jakieś 10 lat temu zaczął mnie boleć. Zaraz po remake'u odpaliłem oryginał, żeby porównać na świeżo. Jedyne czego brakuje mi w oryginale to celowanie przez przyrządy, co fajnie wyszło w nowej wersji, ale cała reszta bije ten nowy syf na głowę. Nie kupujcie tego, jeśli jesteście w stanie przeżyć niską rozdzielczość to bierzcie wersję klasyczną.

[edit]

Zapomniałbym. Tym leniwym patałachom, którzy są odpowiedzialni za tą abominację nie chciało się nawet przygotować nowego intro. Zamiast tego do jakiejś sali wchodzi randomowy gość i na rzutniku odpala intro sprzed 17 lat! No brawo!” - st.najt

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1154790/XIII

Tagi: Microids PlayMagic XIII (2020)