Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.11.2020 22:48
Fortnite z miesięcznym abonamentem
1231V

Fortnite z miesięcznym abonamentem? Gracze są zainteresowani nową formą płatności

Epic Games rozważa przygotowanie nowego modelu subskrypcji dla fanów Fortnite i pierwsze opinie społeczności są zaskakująco pozytywne. Gracze chcą chętnie płacić miesięcznie za dostęp do dodatkowej zawartości.

Fortnite od premiery jest dostępny w formie biznesowym free-2-play, ale Epic Games zarabia miliony dzięki mikrotransakcjom – gracze chętnie wydają pieniądze na między innymi Battle Pass. Korporacja chce jednak wykorzystać okazję i postanowiła przygotować ankietę, w której ponownie zapytała społeczność, czy ta jest zainteresowana dodatkowym modelem subskrypcji.

Moglibyśmy sądzić, że fani nie będą zadowoleni z propozycji, jednak okazuje się, że oferta jest na tyle interesująca, że wielu graczy chce płacić za dostęp do nowości.

Epic Games rozważa przygotowanie zestawu składającego się z aktualnej przepustki sezonowej, ekskluzywnych pakietów dla abonentów oraz waluty (1000 V-Bucks) i taki zestaw mógłby kosztować około 14 dolarów. Biorąc jednak pod uwagę, że sam Season Pass kosztuje 10 dolarów, to na nową ofertę może faktycznie skusić się wielu graczy.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nic nie zostało podjęte, a Epic Games już wcześniej pytało graczy, czy będą oni zainteresowani podobnym abonamentem. Jednak teraz opublikowano kilka ankiet, których odbiór jest bardzo pozytywny, więc korporacja może w końcu skusić się i przedstawić subskrypcję.

Sprawdźcie również szczegóły Fortnite na nowej generacji.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2020/11/10/epic-asks-fortnite-players-about-possible-monthly-subscription-reception-surprisingly

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software