Iza Łęcka Iza Łęcka 03.11.2020 11:56
Fortnite PS5 i XSX|S
1284V

Fortnite w 4K oraz 60 fps na PS5 i Xbox Series X. Epic Games wykorzystało funkcje PS5

Epic Games ujawniło szczegóły dotyczące rozgrywki w Fortnite na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Na mocniejszych platformach będziemy strzelać w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę, choć to dopiero początek ulepszeń.

Fortnite to jedna z produkcji, która będzie gotowa na premierę nowej generacji. Epic Games nie rezygnuje z rozwoju niezwykle popularnego Battle Royale i zapewni nowe wersje gry. Twórcy potwierdzili, że opracowali „natywne” edycje dla PlayStation 5, Xboksa Series X i Xboksa Series S (nie jest to zwykłe ulepszenie), które wykorzystują moc nowych konsol.

Epic Games uspokaja i podkreśla, że gracze mogą kontynuować rozgrywkę pomiędzy generacjami, więc nie stracą dostępu do zdobytych skórek czy też poziomów, a jednocześnie zapewnione zostanie pełne wsparcie międzyplatformowe. Na sympatyków dynamicznych rozgrywek czekać będzie „Kilof Sentymentalny”, który był dostępny w pierwszym rozdziale Fortnite – odbierzemy go do 15 stycznia 2021 roku.

Ujawniono pełną specyfikację oraz ulepszenia Fortnite na nowej generacji:

  • Rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę na Xbox Series X i PlayStation 5 - Zobaczcie Fortnite w zupełnie nowym wydaniu na Xbox Series X i PS5 w niesamowitej rozdzielczości 4K z płynną rozgrywką w 60 klatkach na sekundę.
  • Dynamiczna grafika i fizyka - Poznajcie bardziej dynamiczny, interaktywny świat z reagującymi na wybuchy drzewami i trawą, ulepszonymi symulacjami cieczy i dymu (zapewniającymi lepszy wygląd związanych z nimi efektów) oraz zupełnie nowymi efektami burzy i chmur.
  • Rozdzielczość 1080p i 60 klatek na sekundę na Xbox Series S - Wskakujcie do dowolnego trybu i cieszcie oczy płynną rozgrywką w rozdzielczości 1080P i 60 klatkach na sekundę. Xbox Series S będzie obsługiwać ulepszenia graficzne dostępne na Series X.
  • Szybsze dołączanie do meczów - Znacznie przyspieszono wczytywanie, co nie tylko wpłynęło na poprawę wczytywania tekstur, lecz również bardzo skróciło czas od uruchomienia gry do dołączenia do meczu.
  • Ulepszony dzielony ekran - Funkcja dzielonego ekranu Xbox Series X|S i PlayStation 5 działa teraz w 60 klatkach na sekundę.
  • Lepsze wrażenia z gry dzięki kontrolerowi DualSense - Wibracje haptyczne sprawią, że poczujecie się, jak byście trzymali w dłoni pistolet maszynowy z tłumikiem lub czterotaktowy karabin snajperski. Poza obsługą wibracji ogólnych zastosowaliśmy haptyczne wibracje triggerów podczas używania broni dystansowej na nowym kontrolerze DualSense.
  • Wybór ulubionego trybu z ekranu głównego PS5 - Fortnite obsługuje funkcje Activities na PS5, w tym możliwość przechodzenia bezpośrednio do lobby Battle Royale z wybraną rozgrywką solo, w parach lub w oddziałach. Po przejściu do lobby wystarczy ustawić się w kolejce do wybranego trybu

Podsumowując, deweloperzy nie tylko zapewnili rozgrywkę w rozdzielczości 4K oraz 60 klatkach na sekundę, ale wykorzystali także funkcje PlayStation 5 – w tym wypadku nie tylko dogłębniej poczujemy rozgrywkę dzięki kontrolerowi DualSense, ale również szybko wrócimy do akcji dzięki funkcji Activities.

Źródło: https://www.epicgames.com/fortnite/pl/news/day-1-ready-fortnite-arrives-next-week-on-xbox-series-x-s-and-ps5

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Software