Codemasters i Take-Two osiągnęły wstępne porozumienie. Gigantyczna kasa na stole

News
1694V
Codemasters i Take-Two osiągnęły wstępne porozumienie. Gigantyczna kasa na stole
Iza Łęcka | 10.11.2020, 12:08

Na początku przyszłego roku dojdzie nie tylko do dołączenia Bethesdy do Microsoftu – Take-Two potwierdziło osiągnięcie wstępnego porozumienia z Codemasters, na mocy którego twórcy wyścigów będą pracować pod banderą nowego wydawcy. Kwota zakupu robi wrażenie.

Pod koniec zeszłego tygodnia pojawiła się informacja, zgodnie z którą Codemasters może zostać wykupione przez Take-Two. Obecnie otrzymaliśmy potwierdzenie, że studio pracujące między innymi nad serią DiRT osiągnęło wstępne porozumienie z gigantem wydawniczym nadzorującym takie zespoły jak Rockstar oraz 2K.

Przedstawiciele Codemasters potwierdzili nawiązanie formalnego porozumienia w sprawie warunków sprzedaży dla Take-Two. Oferta sięgająca 980 mln dolarów (około 750 mln funtów, w formie gotówki i akcji) pozwoli przejąć całe studio, które od przyszłego roku będzie mogło pracować pod banderą 2K. Strony mają nadzieję, że transakcja zostanie zakończona w pierwszym kwartale 2021 roku – nadal ostateczną kwestią jest otrzymanie zgody od akcjonariuszy podczas walnego zgromadzenia, ale najprawdopodobniej jest to tylko formalność.

Frank Sagnier (dyrektor generalny), Rashid Varachia (dyrektor finansowy) oraz pozostałe osoby z kadry kierowniczej Codemasters pozostaną na swoich stanowiskach. W oficjalnym oświadczeniu Strauss Zelnick doceniał dorobek zespołu oraz podkreślił znaczenie przyszłorocznego połączenia sił:

"Codemasters posiada bogatą historię tworzenia jednych z najbardziej docenianych i odnoszących największe sukcesy handlowe franczyz wyścigowych w naszej branży i wierzymy, że ich oferta będzie stanowić doskonałe uzupełnienie naszego sportowego portfolio i przyczyni się do dalszego długoterminowego rozwoju naszej działalności."

Przypominamy, że za ostatni kwartał finansowy był dla Take-Two niezwykle pomyślny, a ich kluczowe marki - GTA V i Red Dead Redemption 2 -  śrubowały kolejne rekordy. 

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/codemasters-has-reached-agreement-with-take-two-and-expects-sale-to-complete-early-next-year/

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper