Iza Łęcka Iza Łęcka 09.11.2020 09:41
xbox series x ssd
8686V

Xbox Series X posiada zwykły SSD M2. Gracze mogą łatwo wymienić dysk

Microsoft nie zdecydował się na zamontowanie na stałe dysku SSD oferowanego w Xboksach Series X. Gracze, przy odrobinie umiejętności, samodzielnie wymienią pamięć, co może być szczególnie użyteczne w momencie ewentualnej awarii.

Sony zdecydowało się na dorzucenie dodatkowego slotu na dysk pod obudową PlayStation 5, jednak gracze nie otrzymają możliwości wymiany SSD, który został przymocowany na stałe (element jest zamontowany na płycie). W konsekwencji problemy z pamięcią będą miały wpływ na naprawę, a entuzjaści japońskiego next-gena prawdopodobnie będą zmuszeni do wysłania całej konsoli do serwisu Sony (gracze sami nie wymienią wadliwej części).

Odmiennie do kwestii podszedł Microsoft, który w środku Xboksa Series X (prawdopodobnie podobne rozwiązanie zastosowano w Xboksie Series S) znajduje się dysk M2 NVME firmy Western Digital. Po otwarciu konsoli gracze mogą sprawnie wyciągnąć dysk i zamontować inny.

Wiadomość może przynieść pozytywne korzyści dla tych, którzy będą chcieli zamontować w nowym Xboksie większy dysk i nie planują ograniczać się wyłącznie do kart rozszerzeń oferowanych przez Microsoft. Nie od dzisiaj wiadomo, że korporacja z Redmond już oferuje możliwość rozbudowy pamięci Xboksów Series X|S przez zewnętrzne dyski.

Przeczytajcie naszą recenzję Xboksa Series X.

Źródło: https://hypedpixels.com/rumor-ssd-inside-xbox-series-x-is-a-standard-m2-drive-by-western-digital/

Tagi: Microsoft ssd Xbox Series S Xbox Series X