Microsoft chce przejąć japońskie studia. Korporacja zawalczy o nowych graczy

News
2049V
Microsoft chce przejąć japońskie studia. Korporacja zawalczy o nowych graczy
Iza Łęcka | 09.11.2020, 08:18

Xbox Game Studios może w przyszłości zostać rozbudowane o kilka japońskich zespołów. Microsoft prowadzi rozmowy z mniejszymi i większymi ekipami, których zdobycie mogłoby poprawić pozycję Xboksa w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Pozycja Microsoftu w Japonii nie należy do najlepszych, ale Phil Spencer od miesięcy powtarza, że pragnie walczyć o ten rynek. Redakcja Bloomberga potwierdza krążące plotki – korporacja z Redmond planuje przejąć kilka zespołów.

„Kilku japońskich producentów gier, zarówno małych jak i dużych, powiedziało, że skontaktowano się z nimi w sprawie zakupu firm.”

Trwające rozmowy są tajne, jednak Jeremy Hinton, szef operacji Xboksa w Azji, przyznał, że Microsoft jest zawsze zainteresowany kontaktem z deweloperami. Jego zdaniem przejęcia są możliwe, ale aktualnie korporacja nie ma żadnych nowych ogłoszeń do przekazania.

Xbox One zdobył w Japonii zawrotne 0,1% rynku (10,1% dla PlayStation i 89,8% dla Nintendo), jednak Amerykanie nie rezygnują z rynku. Włodarze korporacji są przekonani, że nadchodzący czas jest obiecujący: Xbox Series S może przyciągnąć graczy do platformy, a dodatkowo nie zapominajmy o Cloud Gaming, umożliwiającym ogrywanie dużych tytułów przy pomocy chmury na smartfonach i tabletach.

Do zwiększenia zainteresowania ofertą Xboksa konieczne są gry, więc Microsoft chce przejmować studia, ale też blisko współpracować z dużymi zespołami – Koei Tecmo jest skłonne udostępniać więcej pozycji na Xboksa, jednak amerykańska firma ma wykazywać stałe zainteresowanie Japonią. Prawdopodobnie dlatego Microsoft wciąż dąży do realizacji celów i wykupienia kilku ekip.

Warto przypomnieć, że zgodnie z ostatnimi informacjami, Xboksy Series X|S radzą sobie bardzo dobrze w Japonii. Microsoft zdecydował się zmniejszyć cenę XSS, by skutecznie zachęcić kolejnych sympatyków konsolowej rozgrywki do nowej generacji.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-11-07/microsoft-sets-sights-on-sony-s-home-turf-in-game-console-clash

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych