Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.10.2020 12:10
Xbox Series X
1819V

Japonia znów rozchwytuje Xbox Series X/S. Druga pula pre-orderów błyskawicznie wyprzedana

Pod koniec września doszło do niecodziennej sytuacji w Japonii, która od w zasadzie nigdy nie przekonała się do konsol z rodziny Xbox. Okazało się wtedy, że błyskawicznie wykupiono preordery Xbox Series X/S. Teraz mamy do czynienia z powtórką tego zdarzenia.

Japoński Amazon ogłosił w piątek rano, że uruchamia ponownie zamówienia przedpremierowe na Xbox Series X/S. Wznowiona akcja sprzedażowa nie trwała jednak długo. W zaledwie kilka godzin mieszkańcy Japonii wykupili nowy przydział konsol, który zagwarantował sobie Amazon Japan.

To już drugi raz, kiedy konsole Xbox Series X i S schodzą na pniu w Japonii. W ostatnich dniach września Amazon Japan wyprzedał swój przydział preorderów Xbox Series X w ok. 20 minut, o czym pisaliśmy w tym miejscu.

Z podobną sytuacją do Amazon Japan mamy do czynienia w innych japońskich sklepach z elektroniką: Yodobashi, Softmap i BicCamera też wyprzedały swoje pre-ordery Xbox Series X i S w zaledwie kilka godzin.

Czy to oznacza wielki wzrost zainteresowania konsolami Microsoftu w Japonii, czy po prostu amerykański gigant przygotował tak mało egzemplarzy konsoli w puli zamówień przedpremierowych? Tego oczywiście dokładnie nie wiemy, ale warto przypomnieć słowa Phila Spencera z września, który prognozował już wtedy spore niedobory towaru (Xbox Series X i S) na rynku japońskim w pierwszych tygodniach od premiery. Microsoft w pełni zaspokoi popyt na swojego next-gena "dopiero w kilka miesięcy od premiery" - jak stwierdził Spencer.

 

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/amazon-japan-has-sold-out-of-xbox-series-pre-orders-for-the-second-time/

Tagi: