Iza Łęcka Iza Łęcka 06.11.2020 13:37
GTA 5 pieniądze
1927V

Gry za 349 zł to i tak za mało. Szef Take-Two twierdzi, że GTA 5 i NBA 2K są więcej warte

2K Games za sprawą NBA 2K21 rozpoczęło dyskusję dotyczącą wyższego standardu cen, za którym pognali kolejni wydawcy wyceniający swoje produkty na około 349 zł. Strauss Zelnick jest jednak przekonany, że gry spod szyldu Take-Two są i tak warte więcej.

Strauss Zelnick może z dumą patrzeć na ostatnie wyniki Take-Two, a to dzięki GTA Online i Red Dead Online, które zanotowały kolejne rekordowe wyniki. Podczas podsumowania sprawozdania finansowego, prezes firmy zarządzającej Rockstar i 2K Games odniósł się do kwestii kolejnych działań, tym samym znów pobudzając branżę gier. Zelnick stwierdził, że Take-Two dostarcza najwyższą jakość produkcji i nowy, wyższy standard cen jest i tak za niski na najlepsze gry serwowane przez korporację:

„Dostarczamy najwyższej jakości doświadczenie w branży i pobieramy za nie znacznie niższe opłaty niż sądzimy, że są warte dla konsumentów. I zazwyczaj zapewniamy stały element, który jest bezpłatny. A to jest już niezwykle cenne. Każda monetyzacja jest oczywiście całkowicie opcjonalna.”

Na spotkaniu został poruszony także temat wielkich i bezpłatnych gier wydawanych przez konkurencje – przykładowo Call of Duty: Warzone. Prezes podkreślił, że Take-Two w zasadzie ma już coś podobnego, gdyż GTA Online i Red Dead Online są pojmowane jako „wolne” komponenty GTA 5 i Red Dead Redemption 2.

W przyszłym roku, GTA Online będzie samodzielną produkcją na PS5 i przez „około 3 miesiące” zostanie udostępnione za darmo – zdaniem Zelnicka wskazane działania są idealnym przykładem otwartości Take-Two na różne modele biznesowe.

Wspomniano, że istnieje prawdopodobieństwo zaproponowania bezpłatnego tytułu już od premiery, ale szef Take-Two preferuje, by elementy free-2-play były częścią płatnej produkcji – tak jak to widzimy w przypadku GTA i Red Dead Redemption.

Warto dodać, że EA również rozważa podwyższenie standardu cenowego, ale ostateczne decyzje zostaną podjęte w przyszłym roku.

Źródło: https://www.pcgamer.com/take-two-boss-we-charge-less-for-our-games-than-theyre-worth/

Tagi: Grand Theft Auto V GTA Online Red Dead Online Rockstar Games Rockstar North