Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.11.2020 10:36
Teardown
1595V

Teardown z next-genowym oświetleniem i fizyką. Gra zachwyciła Digital Foundry

Czy prawdziwa "nowa generacja" to nowa, pecetowa gra, która wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo niepozorna? Według Digital Foundry z taką sytuacją możemy mieć do czynienia w Teardown.

Teardown zachwyca graczy (gra może się pochwalić aż 96% pozytywnych recenzji na Steam) i wprowadził też w euforyczny stan ekipę specjalistów od grafiki z Digital Foundry.

Czemu Teardown robi tak wielkie wrażenie? Gra przede wszystkim pozwala na bezprecedensowy stopień zniszczenia środowiska 3D. Świat stworzony z wokselowych bloczków prezentowany jest z ray tracingiem (wbudowanym w rdzeń silnika), co zapewnia imponujące efekty wizualne. Na dodatek duże wrażenie robi wolumetryczne oświetlenie i zaawansowany system mgły/dymu.

W tym wokselowym świecie najbardziej imponuje jednak sam gameplay, czyli motyw demolki otoczenia. Gracz może wchodzić w interakcje z praktycznie każdym materiałem a tytuł uwzględnia twardość przedmiotów - woksele z metalu można zniszczyć tylko palnikami lub eksplozjami itd. Ogromne wrażenie robi też zaawansowana fizyka.

Teardown znajduje się póki co w fazie Wczesnego Dostępu na Steam.  Tytuł kosztuje aktualnie 88 zł. Niestety gra wymaga do działania bardzo mocnej konfiguracji sprzętowej. Testy framerate'u znajdziecie w 8 minucie poniższego nagrania.

Tagi: Teardown Tuxedo Labs