Iza Łęcka Iza Łęcka 05.11.2020 13:30
PS5 panele YouTuber
2194V

Panele PS5 można bardzo łatwo ściągnąć. YouTuber pokazuje mechanizm

Tylko kwestią czasu jest prezentacja oficjalnych paneli przez Sony. PS5 pozwala na bardzo szybki demontaż dwóch płyt, co na przedstawionym poniżej materiale sprawnie zaprezentował jeden z YouTuberów. Sprawdźcie szczegóły.

Kwestia paneli PlayStation 5 jest ciągle omawiania –  wiemy już, że pomysł jednej z firm na produkcję wymiennych elementów konsoli, które mogłyby skutecznie zmieniać jej kolor, został zablokowany przez Japończyków. Kolejni producenci jednak się nie poddają i proponują nowe

Materiał z teardown PS5 pozwalał nam przypuszczać, że Sony umożliwi rozłożenie PlayStation 5 i wymianę bocznych paneli, choć na filmiku przygotowanym przez japońską korporację nie mogliśmy dokładnie dostrzec, jak inżynier otwiera konsolę. Co ciekawe, wbrew ogólnym restrykcjom Sony, jeden z YouTuberów zaprezentował cały mechanizm wyciągania płyt PS5.

Sony opracowało bardzo prosty system – wystarczy z jednej strony chwycić konsolę, przytrzymując jednocześnie element do wymiany, a całość niemal automatycznie wyskakuje. Proces jest dość szybki i przebiega całkiem sprawnie –  zobaczcie zresztą na poniższym materiale.

Pamiętajmy, że Japończycy nie mogli za bardzo skomplikować przedstawionego mechanizmu, ponieważ slot na dodatkowy dysk znajduje się właśnie pod jedną z pokryw. Panel musi dobrze chronić wnętrze next-gena, jednocześnie umożliwiając komfortową wymianę.

Źródło: Twitter: YongYea

Tagi: playstation 5 PS5 Sony