Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.11.2020 14:39
PS5 i Xbox Series X|S w Polsce
8610V

PS5 i Xbox Series X|S w Polsce. Restrykcje rządu wpłyną na wielkie premiery Sony i Microsoftu

Na właśnie trwającej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego zostały przedstawione kolejne restrykcje związane z trwającą pandemią. Tak jak zapowiadali specjaliści, rząd zdecydował się ograniczyć sprzedaż w dużych sklepach, co może bezpośrednio wpłynąć na premiery Xboksa Series X, Xboksa Series S i PlayStation 5.

Dzisiaj w Polsce potwierdzono kolejne 24 692 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, a zmarły 373 osoby. O godzinie 14:00 rozpoczęła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której potwierdzono nowe restrykcje, które w pewien sposób mogą wpłynąć na polskie premiery next-genów.

W galeriach handlowych będą mogły być czynne wyłącznie sklepy spożywcze, apteki oraz punkty usługowe, więc prawdopodobnie jeśli zdecydowaliście się na odbiór osobisty w jednym z marketów, to może pojawić się problem z otrzymaniem zamówionych PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S.

Jesteśmy w kontakcie z PlayStation Polska, Xbox Polska oraz wszystkimi marketami i wyczekujemy na oficjalne stanowiska – będziemy Was stale informować o sytuacji, gdy tylko otrzymamy nowe szczegóły.

W niektórych krajach firmy zadbały o specjalne punkty odbioru lub zezwalają graczom na szybką zmianę zamówień i chcą wysyłać sprzęt do klientów.

[Aktualizacja #1]

Otrzymaliśmy pierwszą odpowiedź od Media Expert:

"Najprawdopodobniej konsola zostanie wysłana na adres domowy. Skontaktujemy się z Panem bliżej daty premiery."

Klienci Media Expert mogą liczyć, że sprzęt trafi do nich w dniach premier.

[Aktualizacja #2]

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku Euro RTV AGD:

Zbigniew Borowski: Dzwoniłem do Euro. Analizują sytuację, jeżeli będą zamknięci, będą wysyłać kurierem. Informacja o zmianie wyjdzie do klientów jak tylko zapadnie decyzja.

[Aktualizacja #3]

Media Markt jeszcze nie podał szczegółów, ale firma zrobi wszystko, by dostarczyć konsole do graczy:

Będziemy się starać zrobić wszystko co w naszej mocy i znajdziemy taki sposób, który pozwoli na rozwiązanie problemu z odbiorem zamówień

Tagi: playstation 5 Premiera ps5 Xbox Series S xbox series x xbox series x|s