Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.11.2020 16:26
Xbox Series X|S w Polsce
5372V

Xbox Series X|S w Polsce. Mamy stanowisko Microsoftu dotyczące ograniczeń w handlu

Microsoft Polska wysłał właśnie do naszej redakcji stanowisko dotyczące najnowszych restrykcji rządu. Korporacja uspokaja i gwarantuje ważny szczegół: liczba konsol Xbox Series X|S przeznaczonych na polski rynek nie zostanie zmieniona.

O godzinie 14:00 premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe restrykcje, które mają pomóc w walce z pandemią. Rząd zdecydował się ograniczyć dostęp do sklepów, co może bezpośrednio wpłynąć na między innymi sprzedaż konsol nowej generacji.

Już wcześniej opublikowaliśmy informacje od kilku sklepów, a teraz otrzymaliśmy stanowisko firmy Microsoft. Producent Xboksów Series X i Xboksów Series S potwierdza, że przez sytuację nie zostaną wprowadzone żadne ograniczenia w liczbie dostępnych egzemplarzy:

„W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą ograniczeń w handlu detalicznym wywołaną pandemią Covid-19, Microsoft pragnie zapewnić, iż ilości konsol Xbox Series X|S alokowane na polski rynek pozostaną bez zmian. Liczymy w związku z tym, że osoby, które złożyły zamówienia przedpremierowe, otrzymają konsole w terminie premiery, tj. 10.11.2020. Zakładamy też, że konsole Xbox Series X|S będą dostępne po premierze w sklepach internetowych oraz otwartych sklepach detalicznych. W celu uzyskania dalszych szczegółów nt. sprzedaży urządzeń marki Xbox prosimy o kontakt z poszczególnymi sieciami sprzedaży. Nasi Partnerzy detaliczni przygotowują rozwiązania po swojej stronie.”

Jak widać Microsoft szybko zareagował i przedstawiona wiadomość powinna uspokoić część graczy. Sklepy już zapowiedziały, że szukają odpowiednich rozwiązań, by każdy gracz mógł zapoznać się z nową generacją w dniu premiery.

Źródło: Microsoft Polska

Tagi: Microsoft microsoft polska xbox series s Xbox Series X xbox series x|s