Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.11.2020 12:19
Watch Dogs Legion
881V

Watch Dogs Legion z poważnym problemem na PC. Save'y przestają działać a gracze szukają rozwiązań

Optymalizacja Watch Dogs Legion nie jest najwyższych lotów na PC, ale to najmniejszy z probelmów trapiących to wydanie gry Ubisoftu.

Najpoważniejszy problem, na jaki skarżą się gracze pecetowi, to poważne bugi. Mowa tu o najgorszym możliwym błędzie, czyli o psuciu save'ów.

Gracze bawiący się w Watch Dogs Legion na PC skarżą się, że tracą całe godziny czy nawet dni rozgrywki przez źle działający system autosave. Temat został dokładnie opisany na oficjalnym forum Ubisoftu i Reddit.

Gracze już zauważyli, że problem nie występuje (albo pojawia się rzadko), gdy opuszczamy aplikację poprzez wybranie opcji wyjścia z menu głównego. Gdy jednak gra się np. zawiesi, istnieje duże prawdopodobieństwa uszkodzenia pliku ze stanem gry. Ubisoft już zapowiedział wydanie kolejnego patcha na 9 listopada, więc możliwe, że już za kilka dni sytuacja z save'ami na komputerach osobistych zostanie uzdrowiona.

Pierwszy patch do Watch Dogs Legion ulepszył framerate i stabilność - przede wszystkim na PS4 i XOne. Szczegóły na temat wydanej aktualizacji znajdziecie tutaj.

Źródło: https://forums.ubisoft.com/showthread.php/2286419-Proof-that-the-save-system-does-not-work-(with-explanation-and-pictures)
https://www.vg247.com/2020/11/04/watch-dogs-legion-pc-patch-will-hopefully-fix-corrupted-save-issue/

Tagi: Ubisoft Watch Dogs Legion