Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.11.2020 10:52
genshin impact
1404V

Genshin Impact wyprzedził już największe hity rynku mobilnego. Ogromne zainteresowanie i sprzedaż

Genshin Impact szykuje się już do uderzenia na PlayStation 5 i... liczy zyski. Produkcja free-to-play chińskiego studia miHoYo cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Według szacunków analityków z Sensor Tower, zajmujących się głównie mobilnym sektorem branży gier Genshin Impact wygenerowało już 245 mln dolarów. Najwięcej na mikrotransakcje w grze wydali mieszkańcy USA, Chin i Japonii.

Dzięki ogromnemu zainteresowaniu smartfonowa wersja Genshin Impact wyprzedziła nawet Honor of Kings czy PUBG Mobile (z wynikami odpowiednie 216 mln dolarów i 195 mln dolarów w ostatnich miesiącu). 

W poniższym zestawieniu Sensor Tower Intelligence uwzględniło tylko wyniki smartfonowych wydań gier. Możliwe zatem, że Genshin Impact wygenerowało już grubo ponad 300 mln dolarów z tytułu mikrotransakcji, gdyby uwzględnić rezultaty z PS4 i PC.

Tylko w pierwszym premierowym tygodniu Genshin Impact zostało pobrane 200 mln razy z App Store i Google Play.

"Genshin Impact to świetny przykład tego, jak chińscy autorzy zaczynają wkradać się w łaski graczy zachodnich. Wszytko dzięki wysokiej jakości grafiki, mocnej mechanice gameplayowej i głębokim systemom rozwoju postaci" - napisał Daniel Ahmad w najnowszym raporcie Sensor Tower.


Gry mobilne z najwyższymi przychodami w ostatnim miesiącu (28.09 - 27.10)

  1. Genshin Impact 245 mln dolarów
  2. Honor of Kings 216 mln dolarów
  3. PUBG Mobile 195 mln dolarów
  4. Pokemon GO 122 mln dolarów
  5. Monster Strike 107 mln dolarów

Genshin Impact trafi niedługo również na PS5.

Źródło: https://kr-asia.com/genshin-impact-rakes-in-usd-250-million-in-its-first-month-outpacing-honor-of-kings-and-pubg-mobile

Tagi: Genshin Impact miHoYo