Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 03.11.2020 16:40
Starfield
1702V

Starfield to gra single-player bez funkcji sieciowych. Tytuł, wraz z TES 6, pojawi się w XGP w dniu premiery

Todd Howard zaznaczył w najnowszym wywiadzie, że Starfield jest grą single-player, a jego oficjalna prezentacja nie odbędzie się zbyt prędko.

Gdy tylko Microsoft kupił ZeniMax Media, spółkę matki Bethesda Softworks, o amerykańskiej firmie zrobiło się bardzo głośno w sieci. Nie ma co się dziwić - jest to najgorętszy zakup w tym roku przez Microsoft, a sama korporacja z Redmond już niejednokrotnie wspominała, iż to nie ostatnie takowe działania na rynku.

Parę godzin temu poinformowaliśmy Was, że Starfield otrzyma ogromną mapę, a sam silnik graficzny - Creation Engine - doczekał się sporych zmian, dzięki którym najnowsze produkcje Bethesdy mają prezentować się jeszcze lepiej. Teraz możemy wyczytać, że kosmiczny tytuł będzie pozycją skierowaną jedynie do osób lubiących rozgrywkę single-player. Todd Howard, producent wykonawczy owego zespołu, zaznaczył w wywiadzie dla Develop: Brighton, iż gra będzie pozbawiona jakichkolwiek modułów sieciowych.

Starfield, podobnie zresztą jak The Elder Scrolls VI, będzie wyróżniała ogromna rola NPC-ów wypełniających wyżej wspomniany ogromny świat, a także to, iż pojawią się w dniu premiery w usłudze Microsoftu - Xbox Game Pass. Dodatkowo, Howard stanowczo zaznaczył, iż omawiana wyżej pozycja nie zostanie pokazana fanom jeszcze przez długi czas. Nie pozostaje nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: https://twistedvoxel.com/starfield-sp-game-no-mp/

Tagi: bethesda Bethesda Game Studios Starfield