Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.10.2020 21:25
Tomb Raider 2
926V

Tomb Raider 2 nie zadebiutuje w najbliższym czasie. Film z Larą Croft został usunięty z kalendarza premier

Nie możemy marzyć o przyszłorocznej premierze zapowiedzianego „Tomb Raider 2”, a MGM usunęło produkcję ze swojego kalendarza premier. Lara Croft może przez długi czas nie powrócić na wielki ekran.

W zeszłym roku zapowiedziano kontynuację „Tomb Raider” z 2018 roku i prace na planie powinny rozpocząć się kilka miesięcy temu, ale wydarzenia na świecie zmieniły plany wytwórni. Jak podaje The Wrap, „Tomb Raider 2” został całkowicie usunięty z kalendarza premier MGM.

Wytwórnia najwidoczniej zrezygnowała z przygotowania filmu w najbliższym czasie, ponieważ pandemia COVID-19 bardzo mocno wpłynęła na branżę. Jak wiadomo dopiero teraz twórcom udaje się kończyć przygotowanie opowieści, których aktorzy trafili na plan w pierwszych miesiącach 2020 roku – taką sytuację widzieliśmy w przypadku między innymi „Uncharted”.

„Tomb Raider” z 2018 roku zarobił 274,7 mln dolarów z box office przy budżecie sięgającym 94 mln dolarów, ale w obliczu wciąż zamkniętych kin i wielkich problemów dystrybutorów, trudno powiedzieć, czy kontynuacja będzie mogła powtórzyć ten wynik.

Przeczytajcie naszą recenzję filmu „Tomb Raider”.

Źródło: https://www.ign.com/articles/tomb-raider-2-release-delayed-indefinitely?sf131299303=1

Tagi: film Tomb Raider Tomb Raider 2