Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.10.2020 17:16
PS5 i PS4
4810V

PS5 z większymi brakami we wstecznej kompatybilności. Ubisoft podał gry, które nie działają na PlayStation 5

Sony opublikowało krótką listę produkcji z PS4, które nie będą działać na PS5. Na zestawieniu brakowało dużych gier, ale okazuje się, że firma mogła nie zaprezentować ostatecznej listy niedostępnych tytułów. Ubisoft przedstawił swoje produkcje, które nie będą działać na PlayStation 5.

Na początku października Sony zaprezentowało krótką listę gier z PS4, które nie zadziałają na PS5, a następnie firma wyjaśniła wszystkie szczegóły wstecznej kompatybilności. Możemy jednak podejrzewać, że korpoarcja nie posiadała ostatecznych danych, ponieważ Ubisoft zamieścił na swojej stronie ważny komunikat.

Francuski producent przedstawił dodatkowe szczegóły Ubisoft Connect i korporacja potwierdza – Xboksy Series X|S otrzymają pełną wsteczna kompatybilność, ale na PlayStation 5 pojawią się pewne braki:

„Na Xbox Series X|S wszystkie nasze gry z Xboksa One będą wstecznie kompatybilne. Na PlayStation 5 wszystkie gry będą wstecznie kompatybilne, z wyjątkiem następujących: Assassin's Creed Syndicate, Assassin's Creed Chronicles Trilogy Pack, Assassin's Creed Chronicles India, Assassin's Creed Chronicles China, Assassin's Creed Chronicles Russia, Risk, Star Trek Bridge Crew, Werewolves Within, Space Junkies.”

Na liście brakuje gigantycznych hitów, ale niektórzy gracze mogliby chcieć zapoznać się z Assassin's Creed Syndicate. Tytuł z 2015 roku zebrał oceny na poziomie 77% i pozwolił poznać ciekawą przygodę w Londynie.

Miejmy nadzieję, że są to już ostatnie tytuły z PlayStation 4, które nie będą dostępne na PlayStation 5.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/ubisoft-connect-not-all-ps4-games-are-back-compat-with-ps5.316237/

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 PS4 PS5 Ubisoft wsteczna kompatybilność