Iza Łęcka Iza Łęcka 30.10.2020 11:45
PlayStation x Crunchyroll
3568V

Sony chce kupić Crunchyroll za prawie 1 mld dolarów

Sony może i nie zamierza wydawać miliardów dolarów na nowe studia, ale najwidoczniej ma chrapkę na Crunchyroll. Jeżeli dojdzie do oczekiwanego porozumienia, gigant gamingowej branży zyska bardzo popularną platformę do transmisji anime.

Redakcja Nikkei Asia donosi, że PlayStation znajduje się właśnie w trakcie ostatecznych negocjacji mających na celu kupienie Crunchyroll za 957 mln dolarów. Według dziennikarzy, tylko Sony stara się nabyć streamingową platformę.

Należy dodać, że Sony posiada już w swoich szeregach Funanimation, które jednak zgromadziło zaledwie 1 mln użytkowników – Crunchyroll cieszy się popularnością wśród 3 mln widzów opłacających dostęp do usługi i 70 mln darmowych klientów.

Inwestycja Sony może okazać się niezwykle korzystna dla sympatyków PlayStation, którzy na PlayStation 5 otrzymają dostęp do Crunchyroll – korporacja może rozbudowywać swoją ofertę, a w przyszłości oferować własne produkcje rozszerzające posiadane IP. W obliczu przeżywanych przez branżę filmową trudności coraz większą popularnością cieszą się usługi streamingowe. Pamiętajcie, że wczoraj ogłoszono zakończenie prac na planie „Uncharted”, jednak Sony nie może liczyć na szybką premierę w kinach.

Warto dodać, że wiadomość o możliwym kupieniu Crunchyroll za blisko 1 mld dolarów pojawia się w momencie, gdy Jim Ryan stwierdził, że polityka Sony nie opiera się na wydawaniu gigantycznych pieniędzy na kupowanie zespołów deweloperskich. Nie mamy tutaj do czynienia z taką samą sytuacją (usługa streamingowa a studia do tworzenia gier), ale jak widać w razie potrzeby Sony może sięgnąć głęboko do kieszeni.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-10-30-sony-set-to-buy-crunchyroll-for-nearly-usd1bn

Tagi: Crunchyroll PlayStation