Iza Łęcka Iza Łęcka 29.10.2020 07:36
Xbox Game Pass Logo
2444V

Microsoft nie planuje podnieść ceny Xbox Game Pass. Phil Spencer wspomniał o obawach deweloperów

Cena Xbox Game Pass to jeden z tematów często podejmowanych przez graczy, ale okazuje się, że również przez samych deweloperów. Twórcy mają wątpliwości, czy Microsoft utrzyma usługę bez znaczących podwyżek, tymczasem do tematu odniósł się Phil Spencer. Szef marki Xbox nie planuje zmian.

Katalog Xbox Game Pass systematycznie rośnie (sprawdźcie najnowsze tytuły) i choć część gier wypada z usługi, to jednak cały czas pojawiają się nowe, mocne produkcje, a Microsoft w dalszym ciągu zamierza wprowadzać do biblioteki własne gry – również nowe tytuły Bethesdy.

Nie bez powodu rodzą się obawy graczy, którzy sądzą, że w przyszłości Xbox Game Pass będzie droższy. Ów temat podczas podcastu Dropped Frames podjął Phil Spencer, który potwierdził, że deweloperzy również nie są pewni, czy zaprezentowany model biznesowy może odnieść sukces:

„Będę szczery, są programiści, którzy mają pewne obawy, a moja skrzynka odbiorcza jest zawsze otwarta i prowadzę rozmowy z wieloma z tych deweloperów, którzy pytają, jakie są nasze rzeczywiste cele długoterminowe? Wiesz, że dostajemy pytania o "hej, czy to tylko jakiś sposób na zdobycie grupy graczy i podniesienia ceny do nowego poziomu?". Mówię, że nie mamy żadnego planu, by zrobić coś takiego. Podoba nam się dzisiejsza wartość Game Pass, a model biznesowy jest całkowicie zrównoważony.”

Szef maki Xbox zaznaczył, że „największe pytanie”, które jest stawiane, dotyczy właśnie długoterminowych celów Xbox Game Passa, wartości gier w nim udostępnianych i czy w przyszłości cena zostanie podniesiona. Twórcy nie wierzą, że Microsoft może zasilać usługę oferując coraz ciekawsze gry, wspierać deweloperów w coraz nowszych projektach, a jednocześnie utrzymać stałą cenę.

„I wiesz, ja ich rozumiem, to nie jest tak, że mam kryształową kulę i mogę komuś powiedzieć, jak Game Pass będzie wyglądał za pięć lat. To, co mogę powiedzieć, to że jesteśmy zmotywowani, by nie zmieniać wszystkich w subskrybentów - uważamy, że jest to opcja dla ludzi.”

Phil Spencer potwierdził również, że Xbox Game Pass to świetna opcja dla samego Microsoftu, ponieważ pozwala podejmować więcej kreatywny decyzji, niż ma to miejsce w przypadku standardowego modelu dystrybucji. Teraz deweloperzy nie muszą się martwić o bazę graczy i sprzedaż egzemplarzy, ponieważ wrzucając grę do usługi, zawsze znajdą się zainteresowani, którzy przynajmniej sprawdzą propozycję.

„Pozwala nam to na podjęcie bardziej kreatywnego ryzyka i myślę, że portfolio temu dowodzi, ale musimy to udowodnić również z czasem.”

Podczas rozmowy Phil Spencer wspomniał, że pojawiają się już zespoły deweloperskie, które same oferują swoje gry do Xbox Game Pass.

A czy Sony stworzy własnego Game Passa? Z tym tematem zmierzył się wczoraj Roger. Zapraszamy na jego tekst.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/microsoft-has-no-plans-to-rack-up-the-xbox-game-pass-price/

Tagi: microsoft Phil Spencer xbox Xbox Game Pass