Iza Łęcka Iza Łęcka 28.10.2020 10:19
Ghostrunner  One More Level
943V

Ghostrunner podbił Steam. Wydawca wierzy, że „będzie to największy polski sukces od premiery Wiedźmina”

All in! Games świętuje wielki sukces Ghostrunnera. Produkcja została nie tylko doceniona przez media, ale również osiągnęła bardzo dobry wynik na Steam – gra uplasowała się na pierwszym miejscu wśród globalnych bestsellerów.

Już w naszej recenzji Ghostrunnera potwierdziliśmy bardzo dobrą jakość najnowszej gry One More Level, z czasem jednak dochodziły do nas coraz lepsze wiadomości. Wczoraj informowaliśmy o wysokiej średniej ocen, obecnie możemy również potwierdzić, że Ghostrunner zajmuje pierwsze miejsce wśród globalnych bestsellerów na Steam.

To wielki sukces studia, który skomentował dyrektor generalny All in! Games (wydawca), Piotr Żygadło:

„Dzień rozpoczęcia działalności, wejścia na GPW i premiera Ghostrunnera – to trzy najważniejsze daty dla All in! Games. Długo czekaliśmy na ten moment, gdy pełna wersja gry trafi do graczy i na pewno się nie zawiedliśmy. Reakcje rynku przekroczyły nasze oczekiwania i wierzymy, że ten debiut otwiera nowy rozdział w historii istnienia naszej spółki. Według wstępnych szacunków już pierwszego dnia od rozpoczęcia sprzedaży zwrócił się z dużą nawiązką koszt produkcji wynoszący 2,5 mln euro, więc możemy uznać premierę za niezwykle udaną.”

Już pierwszego dnia Ghostrunner osiągnął rezultat, dzięki któremu z dużą nawiązką zwróciły się koszty produkcji. To gigantyczny sukces produkcji i, miejmy nadzieję, początek zupełnie nowego rozdziału dla kolejnego polskiego zespołu zajmującego się tworzeniem gier.

Piotr Żygadło nie ukrywa, że jego firma wierzy w sukces tytułu:

„Media bardzo ciepło przyjęły ten tytuł, o czym świadczą bardzo pozytywne recenzje, a gracze ruszyli do zakupów i już zaczęli przygodę w cyberpunkowym świecie. Jako właściciele marki Ghostrunner, jesteśmy dumni, że wspólnie z twórcami z One More Level, 3D Realms i Slipgate Ironworks, a także naszym partnerem wydawniczym, 505 Games, udało się stworzyć produkt, który ma szansę zyskać światową renomę. Wierzymy, że będzie to największy polski sukces od premiery Wiedźmina.”

Konkretne liczby dotyczące wyników Ghostrunnera zostaną opublikowane na przełomie listopada/grudnia. Wydawca musi zaczekać na ostateczne dane sprzedaży z konsol oraz szczegółowe informacje od 505 Games.

Ghostrunner Steam sukces

Źródło: Informacja prasowa: bettergamingagency
Steam

Tagi: All in! Games Ghostrunner One More Level