Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.10.2020 16:18
demon's souls
2652V

Demon's Souls. Remake nie otrzyma tego, czego brakowało oryginałowi

Fan Demon's Souls - Lance McDonald - oznajmił, iż odświeżenie kultowego soulslike'a nie będzie obejmowało szóstej, zapomnianej fortecy.

Mocno wyczekiwane odświeżenie kultowego soulslike'a z PlayStation 3, Demon's Souls (PS5), najwyraźniej pojawi się na konsoli PlayStation 5 bez zawartości, nad którą pracowali twórcy oryginału, ale porzucili ją ze względu na brak odpowiedniego budżetu. Mowa tutaj o szóstym poziomie "Archstone", który - wedle pierwotnych założeń deweloperów - miał otworzyć się tuż po wyeliminowaniu finałowego bossa piątego Archstone'a. Dla przypomnienia: ostatni boss danego obszaru otwierał kolejny. 

Informację tę przekazał Lance McDonald (to on odtworzył m.in. Bloodborne na PS4 w 60 klatkach na sekundę), który stwierdził, że ogólna zawartość remake'u jest wręcz identyczna, co oryginału, co oznacza, że na next-genie Sony nie odkryjemy anulowanego królestwa, dla którego FromSoftware (autorzy tytułu z 2009 roku) przygotowali m.in. kilka rodzajów wrogów, a także parę poziomów przedstawiających śnieżną fortecę podarowaną gigantom z dalekiej północy. Sporo fanów rzeczonego tytułu miało nadzieję, iż Bluepoint Games zajmie się przygotowaniem szóstego "Archstone'a" - jak się okazuje, nie mogą oni jednak liczyć na nowe wyzwania względem oryginału.

Lance wziął pod uwagę także scenariusz, jakoby Demon's Souls (które według niego jest już w złocie) otrzymało szóstą fortecę w ramach popremierowego rozszerzenia, nad którym mogą pracować deweloperzy, tuż po zakończeniu prac nad podstawką. 

Źródło: https://segmentnext.com/2020/10/26/demons-souls-remake-sixth-archstone/

Tagi: Bluepoint Games Demon's Souls (PS5) Sony Interactive Entertainment