Roger Żochowski Roger Żochowski 23.10.2020 10:40
Xbox Game Pass i XCloud - Microsoft promuje w Polsce usługi takimi zestawami
4159V

Xbox Game Pass i XCloud - Microsoft promuje w Polsce usługi takimi zestawami

Jednym z najważniejszych oręży w walce o pozycję lidera na nadchodzącej generacji konsol będzie dla Microsoftu usługa Game Pass. Do polskich redakcji trafił specjalny zestaw, który ma za zadanie promocję nie tylko Game Passa, ale i cloud gamingu pozwalającego grać w ulubione gry na smartfonie. 

Za sprawą dostępu do cloud gamingu na urządzeniach mobilnych gracze dostają katalog gier z Xbox Game Pass, choć obecnie oferta różni się dla konsol, pecetów i chmury.

Usługa XCloud póki co dostępna jest wyłącznie na Androidzie, gdyż w przypadku urządzeń Apple'a firma z jabłuszkiem z logo dość skutecznie to blokuje. W dostarczonym do redakcji zestawie w specjalnej edycji prasowej do testów mamy wszystkie elementy, które pozwalają na zabawę.

Xbox Game Pass - Microsoft promuje w Polsce usługę

Xbox Game Pass - Microsoft promuje w Polsce usługę - Razer Kishi

W gustownym pudełku z zielonym logo Game Pass znalazł się telefon Samsung Galaxy Note 20 oraz kontroler Razer Kishi w specjalnej biało-czarnej wersji z logotypami usługi. Urządzenie korzysta z układu analogów doskonale znanych z Xboksa One, a przyciski posiadają dodatkowo znane fanom "Zielonych" oznaczenia A, B, Y i X.

Konstrukcja z telefonem Samsunga zamontowana w specjalnych uściskach wygląda trochę jak Nintendo Switch i jest całkiem stabilna. Po złożeniu kontroler Kishi jest naprawdę bardzo kompaktowy i mieści się nawet w kieszeni spodni. A co więcej - współpracuje z większością telefonów na USB-C.

Xbox Game Pass - Microsoft promuje w Polsce usługę - zestaw i powerbank

Xbox Game Pass - tak Microsoft promuje w Polsce usługę

Dzięki wejściu USB-C sprzęt można ładować i jednocześnie grać. Nie ma też problemu z podłączeniem do niego powerbanka, który też znalazł się w zestawie.

Przenośna bateria zewnętrzna litowo-jonowa o pojemności 10000 mAh Samsunga pozwala na szybkie ładowanie telefonu (Quick Charge 2.0), zarówno bezprzewodowo jak i po kablu. 

Xbox Game Pass - Microsoft promuje w Polsce usługę - uchwyt na pada

Xbox Game Pass - tak Microsoft promuje w Polsce usługę - cały zestaw

W pudełku obłożonym gąbką znalazł się także specjalny uchwyt, który można podłączyć do pada do Xboksa One, a następnie zamontować na nim telefon, gdyby zabawa z Razer Kishi nie do końca nam odpowiadała.

Na plastikowym krążku z logo Xboksa znalazł się też kod na roczną subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate. Microsoft wciąż promuje usługę hasłem o ponad 100 dostępnych grach, choć oczywiście będzie ona na bieżąco rozbudowywana i dobija już do 200.

Nasz test usługi XCloud dostępnej na telefonach z androidem możecie przeczytać tutaj.  

Tagi: Microsoft polska Xbox Game Pass