Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.10.2020 18:56
Darkest Dungeon II teaser
748V

Darkest Dungeon 2 wciąż powstaje. Twórcy wspominają o przyszłorocznej premierze na Epic Games Store

Twórcy Darkest Dungeon 2 powracają z dalekiej podróży, ale zespół nie ma wielu pozytywnych informacji dla fanów wyczekujących na premierę gry. Tytuł będzie dostępny w przyszłym roku i na początku wyląduje wyłącznie na platformie Epic Games.

Darkest Dungeon II zostało zapowiedziane w lutym 2019 roku i od tego czasu deweloperzy pracują nad tytułem. Po blisko roku twórcy wspomnieli o „zbieraniu elementów gry w całość”, ale nawet w tej sytuacji – nie możemy liczyć na szybką premierę.

Red Hook Studios potrzebuje znacznie więcej czasu i dzisiaj otrzymaliśmy w końcu konkrety: w 2021 roku Darkest Dungeon 2 będzie dostępne w ramach wczesnego dostępu i tytuł na początku trafi wyłącznie do Epic Games Store. Co będzie dalej? Premiera może odbyć się na kolejnych platformach PC, ale na jakiekolwiek szczegóły musimy zaczekać. Deweloperzy nie mają jeszcze określonych planów na przygotowanie konsolowego wydania.

Wiele na to wskazuje, że pełna premiera Darkest Dungeon 2 to nadal bardzo odległa przyszłość – nie będę specjalnie zaskoczony, gdy pozycja zadebiutuje dopiero pod koniec 2021 roku...

Źródło: YouTube.com

Tagi: Darkest Dungeon II Epic Games Store Red Hook Studios