Iza Łęcka Iza Łęcka 20.10.2020 12:16
Skapp PS4
1205V

Skapp to czasowo ekskluzywna gra na PS4. Nietypowa produkcja zachęci do rzucania smartfonem

Na PS4 pojawi się kolejna czasowo ekskluzywna produkcja, która zostanie przygotowana przez zespół należący do PlayStation Talents Games Camp. Niektórzy gracze mogą obawiać się grać w Skapp, bowiem twórcy zastosują nietypowy system sterowania.

Skapp to niecodzienna produkcja, będąca pierwszym w historii symulatorem deskorolki, w którym gracze będą sterować deską za pomocą smartfona. Tytuł będzie na początku dostępny wyłącznie na PlayStation 4 (czasowa ekskluzywność), natomiast już 27 października twórcy z Bound Games rozpoczną akcję na Kickstarterze.

Deweloperzy wzięli udział w PlayStation Talents Games Camp, czyli programie, którego zadaniem jest promowanie interesujących gier indie – tytuły są wspierane przez Sony, a ekipa programistów ma możliwość rozwijania produkcji w siedzibie korporacji.

Koncepcja sterowania w Skapp jest całkiem nietuzinkowa: gracze podłączą do PlayStation 4 swój smartfon, który będzie pełnił rolę deskorolki – podczas wykonywania odpowiednich akrobacji np. Kickflipa, niezbędne będzie odpowiednie poruszanie palcami i samym urządzeniem.

Ponadto autorzy Skapp planują zaproponować tryb fabularny, w którym „ręce buntują się przeciwko swoim właścicielom” i wskakują na deski. Choć tytuł może oferować niecodzienne doświadczenia, przypuszczam, że część graczy będzie wstrzymywać się przed manewrowaniem swoim drogim smartfonem. Idealnym rozwiązaniem byłoby chociażby kupienie gry z dopasowanym urządzeniem, które mogłoby przetrwać nawet większy upadek.

Jesteście zainteresowani grami skupiającymi się na trickach na deskorolce? Przeczytajcie nasze recenzje: Tony Hawk's Pro Skater 1+2 i Skater XL.

Źródło: https://www.psu.com/news/skapp-is-a-ps4-exclusive-skateboarding-game-without-people-that-you-control-with-your-phone/

Tagi: Bound Games PlayStation Talents Games Camp ps4 Skapp