Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.10.2020 20:36
pt konami silent hills
1470V

PT nie pobierzemy na PS5. Konami potwierdza brak wsparcia wstecznej kompatybilności

Nie możemy liczyć na pobranie PT na PlayStation 5. Konami potwierdziło fatalną wiadomość dla wiernych fanów Silent Hills. Wycinek przygotowany przez Hideo Kojimę nie będzie łatwo dostępny na PS5.

Nie możemy liczyć na łatwe kontynuowanie rozgrywki w PT na PlayStation 5. Choć gra nie została ujęta na krótkiej liście produkcji z PlayStation 4, które nie zostaną udostępnione na PS5, to jednak sytuację postanowiło wyjaśnić Konami.

Japoński producent wytłumaczył ważną kwestię: Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza) nie jest aktualnie dostępne na PlayStation Store (demo zostało usunięte przez korporację) i z tego powodu nie pobierzemy tytułu na PlayStation 5.

„Zawartość nie będzie dostępna w PS Store, więc użytkownicy nie będą mogli ponownie pobrać produkcji za pośrednictwem funkcji wstecznej kompatybilności na PS5.”

Jest to duża strata dla oddanych fanów Hideo Kojimy, którzy nie mogą liczyć, że PT na nowej generacji pozwoli im jeszcze lepiej wczuć się w pozycję – jak wiadomo DualSense będzie automatycznie tworzyć nowoczesne wibracje, więc moglibyśmy zostać pozytywnie zaskoczeni.

Trzeba jednak podkreślić, że prawdopodobnie PT będziemy mogli przenieść z PS4 na PS5 (przez transfer danych, jeśli funkcja nie zostanie zablokowana), ale nie możemy tego potwierdzić do premiery PlayStation 5.

Trudno w zasadzie powiedzieć, jak będzie wyglądać przyszłość Silent Hill. Konami w ostatnim czasie odkopuje swoje klasyki i wrzuca je na GOG (Metal Gear Solid i Silent Hill 4), ale przynajmniej oficjalnie nie słyszymy wielkich zapowiedzi.

Źródło: https://www.psu.com/news/p-t-wont-be-backwards-compatible-on-ps5/

Tagi: Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza)