Dexter otrzyma nowe zakończenie. Dodatkowy sezon naprawi błędy

Filmy i seriale
2088V
Dexter otrzyma nowe zakończenie. Dodatkowy sezon naprawi błędy
Iza Łęcka | 19.10.2020, 13:11

Showtime niespodziewanie zapowiedziało nowy sezon „Dextera”. Wielu fanów jednak nie rozumie, dlaczego stacja chce ponownie zająć się serialem, którego zakończenie wzbudziło tak wiele kontrowersji. Showrunner odniósł się do wątpliwości i zdradził pierwsze konkretne informacje, które dają sporo nadziei oddanym sympatykom seryjnego mordercy.

W zeszłym tygodniu Showtime potwierdziło prace nad nowym sezonem „Dextera”. Nie jest to pełny reboot lub spin-off, a scenarzyści chcą kontynuować wydarzenia, których zakończenie było szeroko komentowane. Wielu widzów zastanawia się, dlaczego stacja chce przywołać stare demony i przypomnieć fanom epizody, które zakończyły historię Dextera Morgana.

Pierwsze szczegóły dotyczące powracającego serialu zdradził Clyde Phillips, który podkreśla, że jest to szansa na stworzenie drugiego, lepszego zakończenia, choć nie tylko to przyświecało twórcom w powrocie do prac nad produkcją:

„To wspaniała okazja, by napisać drugi finał naszego programu i to okazja, aby zrobić [zakończenie- przyp.red.] właściwie, ale nie dlatego to robimy. Robimy to, bo tak ogromne jest zainteresowanie Dexterem.”

Zgodnie z wypowiedzią showrunnera, który pracował nad pierwszymi sezonami przygód mordercy, nowy odcinki serialu będą się rozgrywać dokładnie tyle lat po zakończonym ostatnim sezonie, ile minęło w rzeczywistości. Twórcy nie chcą również odcinać się od wydarzeń, który miały miejsce wcześniej, więc nie możemy liczyć na alternatywne epizody:

„Nie zdradzimy widzów i nie powiemy: "Ups, to wszystko było snem”. To, co miało miejsce w ciągu pierwszych ośmiu sezonów, naprawdę się wydarzyło."

„Zdecydowanie zaczynamy od zera. Nie chcemy, aby był to 9. sezon Dextera. Minęło wiele lat od końca do emisji nowego odcinka i ten serial pokaże upływ czasu. Jeśli chodzi o zakończenie programu... Pokażemy coś, co nie będzie mieć żadnego związku z oryginalnym finałem serialu. To będzie dla nas najlepsza okazja, by napisać nowy finał.”

Możemy zatem mieć nadzieję, że kolejne odcinki opowiadające o Dexterze Morganie zaoferują nowe, ekscytujące wydarzenia. Jak wiemy, fabuła nowego „Dextera” nie będzie rozgrywać się w Miami. Prace nad nowym sezonem mają ruszyć już na początku 2021 roku, by premiera mogła odbyć się już za rok. Oglądaliście „Dextera”? Jak podobało się zakończenie ostatniego sezonu? Sprawdźcie nasze zestawienie najciekawiej zapowiadających się skandynawskich produkcji.

Źródło: https://www.buzzfeed.com/evelinamedina/dexter-showrunner-reboot? https://naekranie.pl/aktualnosci/dexter-jaki-bedzie-nowy-sezon-pierwsze-informacje-1603022775

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych