Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.10.2020 11:43
Disco Elysium
1241V

Disco Elysium: Game Boy Edition udostępnione za darmo. Zadziwiający projekt na gameplayu

Cały czas czekamy na dokładne wieści o premierze konsolowej konwersji genialnego Disco Elysium. Ekipa ZA/UM nie podaje dokładnego terminu wydania gry na PS4 i XOne. Otrzymaliśmy za to zaskakujący "port" tytułu na Game Boya.

Colin Brannan, który jest fanem pecetowego Discol Elysium przygotował wersję rzeczonego RPG-a na Nintendo Game Boya. Brannan odtworzył pierwszą sekcję zachwalanej, kryminalnej produkcji na kultowym handheldzie japońskiej firmy.

Autor tej "konwersji" udostępnił ją za darmo (plik można pobrać w tym miejscu). Możliwe jest również odpalenie Disco Elysium: Game Boy Edition bezpośrednio w przeglądarce internetowej lub na smartfonie. Grę możecie odpalić tutaj.

Za stworzenie projektu podziękowali fanowi sami deweloperzy z zespołu ZA/UM, odpowiedzialnego za pecetowe Disco Elysium. Przy okazji ekipa opublikowała aktualizację wprowadzającą do Disco Elysium możliwość wybrania języka dialogów bezpośrednio podczas zabawy (bez wychodzenia do menu głównego).

Disco Elysium doczekało się przy okazji 30% przeceny na Steam. Tytuł kosztuje obecnie 100 zł na platformie Valve. Niestety nadal nie wiemy, kiedy dokładnie gra wyląduje na PS4 i XOne.

Źródło: https://twitter.com/BloodyStapler

Tagi: Disco Elysium ZA/UM