Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 18.10.2020 15:28
Resident Evil 4 - Shinji Mikami
1216V

Resident Evil. Twórca serii opowiada o inspiracji stojącej za serią i całym gatunku horrorów

Twórca kultowego Resident Evil obchodzi w tym roku 30-lecie swojej pracy zawodowej w branży gier wideo, więc aby to uczcić postanowił udzielić ciekawego wywiadu, w którym opowiada o powstaniu swojej flagowej serii oraz kondycji wirtualnych horrorów.

Nie od dziś wiadomo, że Japończycy tworzą jedne z najlepszych horrorów na świecie - zarówno jeśli chodzi o branżę filmową jak i gry wideo, czego najlepszym dowodem jest Shinji Mikami i stworzony przez niego Resident Evil!

Japoński deweloper obchodzi w tym roku trzydziestą już rocznicę pracy w naszej branży, na przestrzeni których stworzył tak wybitne produkcje jak wspomniany wyżej horror oraz Dino Crisis, Devil May Cry, Onimusha, Vanquish, The Evil Within czy też Phoenix Wright: Ace Attorney.

Doświadczony jegomość postanowił opowiedzieć co nieco o kulisach swojej pracy, inspiracji stojącej za powstaniem Residenta, swoich początkach w Capcomie i innych bardzo interesujących kwestiach, o których do tej pory nigdy nie mówił publicznie. Dla fanów jego twórczości to nie lada gratka móc posłuchać o tym jak mistrz horrorów pracował nad swoimi najlepszymi dziełami. 

Ponadto jeśli wciąż wyczekujecie kolejnych informacji dotyczących Resident Evil: Village, mamy dla Was garść ciekawych szczegółów.

Źródło: https://www.dualshockers.com/resident-evil-creator-celebrates-30th-career-anniversary-with-interview-delving-into-the-franchise-and-the-horror-genre/

Tagi: Capcom Resident Evil shinji mikami wywiad