Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2020 20:43
Xbox Series X - Red Dead Redemption 2
6157V

Xbox Series X vs. Red Dead Redemption 2. Test potwierdza świetną kulturę pracy potężnej konsoli

Red Dead Redemption 2 potrafi wymęczyć aktualną generację, ale jak sytuacja będzie wyglądać w przypadku next-genów? Najnowszy test potwierdza, że Xbox Series X nie ma problemów z przegrzewaniem lub hałasem podczas rozgrywki w wielką produkcję studia Rockstar.

Pierwsze redakcje miały już okazję przedstawić swoje konkretne wrażenia z działania Xboksa Series X i dzięki testowi wiemy jedno – konsola nie ma problemów z odprowadzaniem ciepła. Jak jednak sytuacja wygląda w gigantycznej grze Rockstar? Redakcja Tweakers wzięła na warsztat Red Dead Redemption 2 i sprawdziła jak będzie zachowywać się konsola w trakcie rozgrywki.

Xbox Series X generował mniej hałasu, ciepła i pobierał mniej prądu od Xboksa One X... A jak wiadomo wciąż „najpotężniejsza konsola na rynku” jest bardzo cicha i nie ma najmniejszych problemów z kulturą pracy. Dokładne pomiary znajdziecie na poniższej grafice.

Tweakers potwierdza również, że Xbox Series X jest bardziej energooszczędny od Xboksa One w dosłownie każdych warunkach (pobór mocy):

Moc Xbox One X Xbox Series X
Tryb uśpienia 43W 28W
Menu 52W 50W
Gra 180W 128W

Jak widać Microsoft zadbał nie tylko o potężną konsolę, która otrzyma fantastyczną wsteczną kompatybilność, ale pamiętał o dobrym wykonaniu urządzenia. Wciąż czekamy na pokaz gier przygotowanych z myślą o nowej generacji, jednak pierwsze testy powinny uspokoić wielu graczy.

Źródło: https://tweakers.net/reviews/8252/3/xbox-series-x-onze-eerste-indrukken-en-tests-meten-is-weten.html
Twitter: klobrille

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two