Iza Łęcka Iza Łęcka 15.10.2020 07:00
DualSense i DualShock 4 - PS5 i PS4
2757V

PS5 pozwoli nagrywać rozmowy. Sony wydało oświadczenie w odpowiedzi na ogromne oburzenie graczy

Najnowsza aktualizacja wprowadza sporo problemów, jednak gracze podczas tworzenia party dostrzegli kolejną istotną informację. System ostrzega przed nagrywaniem rozmów, co bardzo nie spodobało się wielu posiadaczom PS4. W odpowiedzi Sony wydało oświadczenie i tłumaczy działanie funkcji przygotowanej dla PS5.

Wczoraj Sony opublikowało aktualizację firmware 8.00 dla PlayStation 4, która ma przygotować niektóre funkcje na premierę PS5. Japończycy jednak nie sprawdzili wszystkich plików, przez co część graczy doświadcza sporych trudności z rozgrywką oraz dostępem do podstawowych opcji konsoli.

Niektórzy użytkownicy PlayStation 4 mają jednak duży problem z nowością, o której zostali poinformowani przez powiadomienie – w trakcie tworzenia party nasze rozmowy mogą być nagrywane. Sony tłumaczy, że jest to funkcja dostępna od premiery PS5, a jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom:

„Po tej aktualizacji użytkownicy widzą powiadomienie o bezpieczeństwie imprez oraz o możliwości nagrywania rozmów głosowych na imprezach. Nagrywanie rozmów głosowych w celu moderacji jest funkcją, która będzie dostępna na PS5 po premierze i umożliwi użytkownikom nagrywanie rozmów głosowych na PS5 oraz przesyłanie ich do sprawdzenia przez moderację. Wyskakujące okienko, które widzisz teraz na PS4, ma na celu powiadomienie, że gdy uczestniczysz w czacie z użytkownikiem PS5 (po debiucie), może on przesłać te nagrania ze swojej konsoli PS5 do SIE.”

Sony w drugim miejscu podkreśliło, że „nagrania te będą wykorzystywane przez firmę PlayStation Safety wyłącznie do celów bezpieczeństwa i moderacji”, jednak część sympatyków marki nie jest przekonana co do słuszności wskazanej funkcji.

Uzasadnienie japońskiej korporacji wydaje się niewystarczające dla wielu graczy, w związku z czym pod postami w mediach społecznościowych można przeczytać wiele negatywnych komentarzy. Trzeba jednak podkreślić, że Sony zapewni tę funkcję, ale to sami właściciele konsoli muszą nagrać materiał i go przesłać – PS5 jedynie udostępni opcję dla klientów:

„Należy pamiętać, że czaty głosowe na imprezach mogą być nagrywane i wysyłane do nas przez innych użytkowników. Uczestnicząc w czatach głosowych, użytkownik wyraża zgodę na nagrywanie swojego głosu.”

Wraz z upływem kolejnych godzin, sprawa jest coraz szerzej komentowana w środowisku graczy. Do kwestii nagrywania rozmów w niewybredny sposób odniesiono się także na oficjalnym profilu The Walking Dead: 

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/10/14/ps4-system-software-update-8-00-launching-today/
https://www.reddit.com/r/playstation/comments/jbfzo0/updated_breaking_down_the_party_safety_changes/

Tagi: firmware 8.00 nagrywanie rozmów playstation 4 playstation 5 ps4 ps5 sony