Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.10.2020 20:45
ps4 dualshock 4
14365V

PS4 z wielkimi problemami po aktualizacji firmware. Gracze nie mogą grać i narzekają na zmiany

Nie tak miał wyglądać spokojny wieczór po aktualizacji firmware. Kolejni gracze donoszą, że mają problem z dołączaniem do sieciowej rozgrywki na PS4 i problemem okazuje się najnowsza aktualizacja opublikowana przez Sony. Duża część fanów PlayStation narzeka także na nowości.

Po godzinie 11 na serwerach PlayStation pojawiła się aktualizacja firmware 8.00. Sony obiecywało wiele pozytywnych nowości, ale niestety, korporacja kolejny raz nie dopilnowała plików i wielu graczy nie może teraz cieszyć się rozgrywką w Sieci.

Fani marki PlayStation informują o znacznie dłuższym włączeniu PlayStation 4 (konsola uruchamia się ponad minutę), ale to dopiero początek niedogodności. Klienci nie widzą swoich znajomych, część nie może zalogować się do PSN, a kolejni mają zablokowane wszystkie funkcje sieciowe. Według niektórych raportów – PS4 po aktualizacji może się nawet sam wyłączyć.

Gracze zamiast spokojnej gry widzą liczne błędy, przez które nie mogą w kontynuować rozgrywki – multiplayer oraz funkcje społecznościowe są dla wielu posiadaczy PlayStation 4 w zasadzie niedostępne.

To jednak nie koniec. W Sieci znajdziecie dziesiątki komentarzy niezadowolonych fanów marki, którzy narzekają na nowy system wiadomości, brak możliwości tworzenia prywatnych imprez, a dodatkowo Sony zmieniło sam system zapraszania graczy do Party:

„Przed aktualizacją 8.00, mogliśmy po prostu rozpocząć imprezę, otwierając listę znajomych i wysyłając im zaproszenia. Teraz możesz zapraszać użytkowników tylko za pośrednictwem wcześniej utworzonych grup dyskusyjnych. Ta zmiana jest w porządku, jeśli masz dedykowaną grupę ludzi, z którymi grasz, a ten skład nigdy się nie zmienia. Jednak w momencie, gdy zdecydujesz się na zmiany, zaczną pojawiać się problemy.”

Firma skomplikowała cały proces, ponieważ gdy chcemy teraz dołączyć do wcześniej stworzonej grupy nową osobę, to na początku musimy zadbać o mniejsze party (z tą jedną osobą), a dopiero później możemy przyłączyć nowego znajomego do wcześniej stworzonej grupy.

[Aktualizacja #1]

Sony potwierdza problemy:

Źródło: https://www.psu.com/news/new-ps4-software-update-8-00-issues-result-in-friends-list-not-loading-stability-problems-and-more/
https://www.pushsquare.com/news/2020/10/ps4_friends_list_cannot_load_after_firmware_update_8_00
https://www.reddit.com/r/PS4/comments/jax6xd/ps4_system_software_update_800_launching_today/

Tagi: firmware playstation 4 PS4 sony